30 sai no hoken taiiku

Bir süredir anime izlememiştim. Bunun eksikliğini hisseden bünyem vakit bulunca bir animeyi gömme ihtiyacı duydum. Araştırmalarım sonucunda da 30 sai no hoken taiiku’yu (Health and Physical Education for 30-Year-Olds) izlemeye karar verdim. Animenin kısaca konusu şu şekilde.

30 yaşına gelmiş Hayao Imagawa henüz hiç kimse ile birlikte olmamış bakir bir erkektir. Animeye göre 30 yaşına gelmiş bakir bir erkek için cennetten onun bekaretini kaybetmesine yardımcı olması için iki tane tanrı gönderilir. Bu tanrıların adı Daigoro ve Macaron’dur. Daigoro ve Macaron aslında iki kardeştirler. İkisi de Hayao’nun bekaretini kaybetmesi için ellerinden geleni yaparlar. Hatta kendilerini bile öne sunarlar. Hayao ise sevdiği kadınla birlikte olmak ister. Bu dakikadan sonra Daigoro ve Macaron onun kız ayarlamasına yardım eder.

Hayao Imagawa bir gün iş yerinde kendisi gibi 30 yaşında olan kütüphaneci Natsu Ando’yla tanışır. Ondan hoşlanır ve tanışmaya karar verir. Bu aşamadan itibaren  Imagawa ve Ando’nun ilişkilerini baz alarak anime dersler vermeye başlar. İlk tanışma, ilk randevu, ilk kavga derken ilişkinin gelişim süreci anlatılmaya ve burada neler yapılmalı neler yapılmamalı masaya yatırılır.

Bu esnada Ando’da 30 yaşını geçtiği için Pi-chan ve Ku-chan adında iki tanrı da onun peşindedir. Bu tanrılarda işin ilişki boyutunu, öpüşme ve ilişki şekillerini anlatmaya başlarlar. Ando ve Imagawa birbirlerine tanrıları olduğunu açıklayınca da altı kişilik ekip eğlenmeye başlar. Tabi bir de bakirleri koruyan bakir kral vardır ki o da Imagawa’nın ilişkiye girmesini engeller.

Tabi animenin sonunda yine ilişkiye girdiklerini göremiyoruz. Zaten o kadar aksiyon anlattım ama her biri edep çerçevesinde. Bir şey göreceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

Anime bana çok eğlenceli gelmedi. 30 yaş yazmasına rağmen daha çok teenage için diyebilirim. Hatta şimdiki nesil için bu anime eksik bile kalır.

Yönetmen: Mankyū

Senaryo: Ryo Akiyama

Seslendirenler:

Hiro Shimono Hayao Imagawa (ses)
Kaori Nazuka Natsu Ando (ses)
Ryotaro Okiayu
Daigoro (ses)
Yui Watanabe
Macaron (ses)
Eri Kitamura
Pi-chan (ses)
Eri Kitamura
Ku-chan (ses)

Linkler:

https://en.wikipedia.org/wiki/30-sai_no_Hoken_Taiiku

http://animanga.wikia.com/wiki/30-sai_no_Hoken_Taiiku

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: