5 yıl sonra

24 Mayıs 1999 yılında muhtemelen beş yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz sorununa yanıt vermişimdir.  1999 yılının üzerinden 17 yıl geçti, o zaman doğanlar ergenliğe girip, ayakları yere bahar oldu, Ben hala bu sorunun cevabını beğenilmiş değilim.
Şimdi yazarken hatırladım da, 2003 senesinde bir mülakata girdiğim de tüm gruba bu soruyu sormuşlardı. O zaman CEO falan nedir pek bilmediğimiz için CEO cevabını veren pek çıkmamıştı.
2003’e odaklanmamamın sebebi 1999’dan sonra 2000 gelip milenyuma adım atmamız. Kıyamet falan kopacaktı, kozmik çocuklar doğacaktı güya. Aradan geçen 16 yıl yine akabinde bir şeyler getirmedi. Gerçi ülkem için bilmem kaç yüz yıl önce Avrupa’da yapılmış, demir yolu ve yolları getirmiş olabilir lakin zaten şu dönemde bunları yapmazsan döverler adamı.
1999 yılından sonra bir şeyin degişmemesi bundan sonrada değişmeyeceği fikrini iyice kızmıştı kafama. Sonuçta 999’u ters çevir 666. Şeytanın yılı. Düşünsenize bütün bir seneyi illuminati içinde geçirmişiz bir bok olmamış.
Şimdi 1999 daki hevesim kırıldığında artık hayattan beklentisi kalmamış bir birey olarak, o dönem bireyliğim tartışılır tabi, sanıyorum o mülakat sorusuna da abuk bur cevap vermiştim. Ise alınmadım tabi, Sanki verecekleri pozisyon arka deseydi de bir ton sınav mülakat falan. Neyse şimdi beş yıl sonra kendimi nerde görüyorum diye aklıma geldi sabah sabah. Maldivler, Ege’de küçük bir balıkçı köyünde, mezarda eh has geldi ne de olsa. Tabi bunlar hayaller. Gerçeklere vuracak alırsak aynı yerde aynı koltukta oturma ihtimalim yüksek. Eh be dostum imkan yok ki elimizde. Söyle amca, dayı, baba parası falan. Piyango çıkacak kadar şansta yok. Anlaşılan o ki aynı yerdeyiz yine tun farklı olasılıklar kapali.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: