A-bba-ga Yeo-ja-deul Jong-a-hae

Konu itibari ile başarılı ancak biraz eksik kalmış bir film. Komedi olarak lanse edilmesine rağmen tam anlamıyla komedi değil. Dram yönü daha ağırlıklı. Film cinsiyet değiştirme hususuna bir nevi eleştiride bulunmuş. Sıradan düz bir anlatıma sahip film. Dramatik öğeler sığ kalmış. Film izleyiciyi kendine çekmekte zorlanıyor.

Ji-hyeon hayatını yoluna sokmaya çalışan genç güzel bir fotoğrafçıdır. Yeni bir aşkın kapısı da aralanmıştır. Ancak Ji-hyeon içine kapanık, adımı korkarak atan biridir. Geçmişi hakkında kimse bir şey bilmez, kendi halinde yaşamaktadır.

Bo-yeong ise oğlu Yu-bin’ile yaşamaktadır. O da çocuğunu tek başına büyütmüş ve sonunda biri ile evlenmeye karar vermiştir. Yu-bin eski babasını hiç tanımamış ancak bu yeni baba adayı ile de iyi anlamaktadır. Ancak Yu-bin’in hayali gerçek babasını bulmaktır. Onu bulmak için araştırmalara başlar.

Yu-bin bulduğu adrese gittiğinde ise karşısına Ji-hyeon çıkar. Ji-hyeon’a babasının adını söyler ve burada yaşadığını belirtir. Ji-hyeon onu içeri alır, ve teyzesi olduğunu söyler. Aslında söylemez bunu ona Yu-bin dikte eder. Ji-hyeon çocukla konuştukça onun kendi oğlu olduğunu öğrenir. Geçmiş yaşantısına ait bir parça olduğunu.

Ji-hyeon üniversite yıllarında Bo-yeong ile birlikte olmuş ve bu birliktelikten bir çocukları olmuştur. Ancak bu durumdan Ji-hyeon’un haberi hiç olmamıştır. Ji-hyeon ise ameliyat ile cinsiyet değiştirmiştir. Ji-hyeon, Yu-bin’in kapısını çalmasından sonra ona durumu nasıl anlatacağını bilemez ve erkek kılığına girerek Yu-bin ile vakit geçirmeye başlar.

Tabi bu arada ortadan kaybolduğu belli olan Yu-bin’i annesi aramaya başlar izleri takip eder ve Ji-hyeon’un evine gider. Ji-hyeon’un ailesi de çocuklarını ziyaret için gelmiştir. Tabi Yu-bin’i de görünce ortalık karışır. Derken Ji-hyeon’ın yeni sevgilisi de surumu öğrenir. Birden bire Ji-hyeon’un hayatı karmaşaya döner.

Konu olarak başarılı ancak kurgu açısından sönük bir film. Oyunculuklar sırıtmayan türden. Filmde herhangi bir abartı yok. Teknik açıdan da düz bir film. Bir kaç sahne devamlılığı hatası da gözüme ilişti. Sosyal açıdan üsluplu bir eleştiri ile kimseye dokunmadan görevini yerine getiriyor. Boş zaman varsa izlenebilir bir film.

Yönetmen:  Lee Kwang-jae (이광재)

Senarist: Cheon Seong-il (천성일)

Oyuncular:

Lee Na-young 이나영 – Ji-hyeon

Kim Ji-seok-I 김지석 – Joon-seo

Kim Hee-soo 김희수 – Yoo-bin

Lee Pil-mo 이필모 – Min-gyoo

Jeong Ae-yeon 정애연 – Bo-yeong

Kim Hee-won 김희원 – Detektif Kim

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1655614/

http://www.hancinema.net/korean_movie_Lady_Daddy.php

http://asianmediawiki.com/Lady_Daddy

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: