À la folie… pas du tout / Seviyor… Sevmiyor… / He Loves Me… He Loves Me Not

Aynı zamanda oyuncu da olan Laetitia Colombani‘nin ikinci yönetmenlik denemesi olan À la folie… pas du tout’da karşımıza oyuncu olarak son dönemlerin parlayan isimlerinden, Audrey Tautou karşımıza çıkıyor.

Film iki bölümden oluşmakta. Ancak Audrey Tautou hayranları için söyleyebileceğim şey o diğer filmlerinde rastladığımız sevimliliği bu filmde yok. Her ne kadar film boyunca sırıtsa da pek içini ısınmıyor insanın.

Angélique güzel sanatlar fakültesinde okuyan başarılı bir öğrencidir. Filmin ilk bölümünde sevgilisi ile arasında olanları Angélique’nin tarafından görürüz. Angélique’nın doktor olan sevgilisi karısı karısından ayrılıp onun ile evlenecektir. Ancak işler Angélique’nin istediği gibi gitmez sevgilisi ondan ayrılır. Angélique depresyona girer ve intihar eder.

Hikayenin ilk bölümü bu şekilde Angélique’nın içinde bulunduğu duruma kızıyor kısmen de olsa ona acıyorsunuz ama filmin ikinci bölümünde olayın bu şekilde olmadığını anlıyoruz.

Aslında Angélique’nın sevgilisi olduğunu iddia ettiği Loïc ile uzaktan yakından alakası yoktur. Hatta Loïc Angélique’yi hayatında sadece bir kaç kez görmüştür. Angéliqueaslında Loic’e platonik aşk beslemektedir. Ancak bu platonik aşk çığırından çıkıp cinayetlere kadar gitmiştir.

Filmin zamanı film mutlu başlayıp kısmen de mutlu bitiyor, bitti de sayılmıyor aslında filmin sonu gayet devamını getirilmesine müsait. Ancak bir dramanın nasıl devamı olabilir sorusu bu kez akılda yankılanır. Başlarda iyi gizlenmiş bir hikayeye sahip olup, birden bire kendini ele veren ve sonunu rahatlıkla getirebileceğiniz bir film.

Oyuncular:

Audrey Tautou Angélique
Samuel Le Bihan Loïc

Isabelle Carré Rachel
Clément Sibony David
Sophie Guillemin Héloïse
Eric Savin Julien
Michèle Garay Claire Belmont
Élodie Navarre Anita

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0291579/

http://beyazperde.mynet.com/film.asp?id=1812&kat=

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: