Abraham Lincoln Vs Zombies

Abraham Lincoln malzemeye açık hayatı, son dönemde iyi yönetmenlerinde kendisine yoğunlaşması sebebi ile Video piyasası da boş durmamış Abraham Lincoln Vs Zombies adlı bir film çekmiş. Filmin yönetmen koltuğunda Richard Schenkman var. Kendisini zamanında “TV için yapılmış en iyi film” olarak bir köşeye yazdığım (2009 – 2010 yılları için diyebiliriz tabi) The Man From Earth‘ün de yönetmeni. Tabi böyle bir filmin ardından Abraham Lincoln Vs Zombies’in gelmesi beni fena halde hayal kırıklığına uğrattı.

Filmde bir B-Movie edası var. Bu edayı veren görüntüler oyunculuklar. Ancak film her ne kadar buna kaçsa da oldukça ciddi ilerliyor. Bu ciddiyet ben iyi filmim edası verse de filmde görünen karelerle pek bağdaştıramıyorsunuz. Görüntüler oldukça basit. Görsellik tatmin edici değil. Ayni şekilde aksiyon sahneleri de tatmin etmiyor. Zombi makyajları için iyi diyebilirim. Belki de filmin en iyi kısmı makyajlardı.

Oyunculuklar oldukça basitti. Ancak Abraham Lincoln karakterini canlandıran Bill Oberst Jr. tip olarak bence oldukça iyi oturmuş bu karaktere. Zaten rolünün hakkını veren bir o vardı diyebiliriz. Tabi burada oyuncululara da pek laf edemiyorum çünkü ne hikaye, ne kurgu, hiç birinde iş yoktu. Bir çok karakter olmasına rağmen hiç bir karakterin derinliği yoktu. Ne haini, ne güneylileri ne de başka şeyin ne olduğunu nasıl olduğunu anlamıyorsunuz. Filmde mantık hataları da oldukça bol. Bir süre sonra zaten görmezden geliyor kafa kurcalamıyorsunuz bile.

Hikaye çok basit. Hiç bir amacı yok. Aksiyon ortasında iki güzel kadın olsun diye eklenen karakterler mevcut. Filmde daha küçük olan Roosevelt’in de Lincoln ile birlkte savaştığını görüyoruz. Yani aynı görüşün insanları bir arada. Filmin yarısı zaten Lincoln’ün Amerika konuşmaları ile geçmekte. Diğer yarısı ise basit vampir avı ile.

Hikaye ise kısaca şöyle. İç savaş sırasında Lincoln askerlerini savaşmak için bir kaleye gönderir. Ancak askerlerinden biri hasta olarak döner. Lincoln bu hastalığı bilmektedir ama başta kimseye bir şey söylemez. Özel eğitimli ajanlarını alır ve bu bölgeye doğru ilerler. Burada zombilerle savaşmaya başlarlar. Sığındıkları bir evde ise eski sevgilisini görür Lincoln. Ama o fahişe olmuştur. Burada  Roosevelt ile de tanışrı ve hep birlikte savaşmaya başlarlar.

Elbetteki zombilerin kökünü kazırlar. Onlar için aksiyon dolu dakikalar olsa da izleyen için oldukça sıkıcı dakikalar izleyiciyi 96 boyunca yalnız bırakmıyor. Filmin sonunu getirmek büyük bir başarı. Ben sırf okuyanlar kendilerini ateşe atmasınlar diye izledim dayandım ve yazdım. Kesinlikle uzak durun derim.

Yönetmen: Richard Schenkman

Senaryo: Richard Schenkman,Karl T. HirschJ. Lauren Proctor

Oyuncular:

Bill Oberst Jr.
Abraham Lincoln
Kent Igleheart
Thomas Lincoln
Rhianna Van Helton
Nancy Lincoln
Brennen Harper
Young Abe Lincoln
Josh Sinyard
Aide
Debra Crittenden
Mary Todd Lincoln

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt2246549/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: