Ada: Zombilerin Düğünü

Bir çok sinema sitesinde film hakkında ileri geri konuşulup, berbatlığı hakkında yorumları okumuş olmalısınız ki baştan uyarayım ben hiç mi hiç öyle yorum yapmayacağım. Ada: Zombilerin Düğünü gerçekten zevk alarak izlediğim filmler arasında yerini aldı. Yani şöyle ki ben bu filmin tekrarını yaparım..

Öcelikle film Metin Demirhan’ın anısına diye bir açılışla başlıyor bu vesile ile sevgili arkadaşım Metin’i saygıyla anıyor ve rahmet diliyorum kendisine.

Filmin konusunu bilmeyen yoktur. Büyük adaya bir grup gencimiz arkadaşlarının düğününe gider. Düğünün ilerleyen saatlerinde ise birden bire ortalığı zombiler sarar ve koşuşturmaca başlar. Olay bundan ibaret yani daha ötesini aramayın… Tabi durum böyle olunca tam anlamı ile karakterlerin tepkileri Türklerin tepkilerini yansıtmakta. Eh ekranda kendimizi görmemiz gülmemize de sebep oluyor…

Aslında filmde eksik yok değil. Öncelikle oyuncuların oynadıkları çok belli oluyor Yani alın senaryo falan yok ne isterseniz yapın derseler sanıyorum daha başarılı olurlardı. Ancak diyaloglar ve çağrışımları çok başarılı.. Film de fazla küfür var diyenler olabilir ancak şimdi etrafımıza bakalım, kim küfür etmeyecek ki?

Son dönemde bir çok filmde izlediğimiz üzre bu filmde el kamerasında çekilmiş. Çekilmiş çekilmesine de bazen sanki insanda olayı yaşayanların haricinde biri varmış gibi izlenim yaratıyor bazı bölümler. Sanıyorum ki öyle. Birde tamam kaçıyoruz elimizde kamera ama, şu kamerayı daha bilinçsizce sallasaydık ya…

Makyajlar başarılı. Tabi dört dörtlük demiyorum bazı makyajlar çok sırıtıyordu. Hele hele gündüz gözü ile o makyajları göstermek biraz iddialı olmuş ama yinede başarılı.

Filmde es geçilmemesi gereken noktalar var tabi Mesela karakterlerden birinin zombi ile kapışması sonucu “biz üsküdarlıyız” demesi. Tabi bu arada bu zombilerin nereden geldiği fikirleri gayet güzeldi. Tezler şunlar; Seçimlerde dağıtılan kalitesiz kömür, sahte rakı… Tabi filmde örnekler çoğaltılıyor.Tabi zombi istilası esnasında oturup rakı içilmesi de cabası…

Son dönem zombi filmlerini izlemişsinizdir. Bende son olarak festivalde yayınlanan filmi burada yayınlamıştım. Bizim zombi filmimizin bundan hiç bir farkı yok. Hatta üstüne de çıkar diyebilirim. Bu sebepten dolayı ön yargısız izlenmeli. Gerçekten çok eğlenceli bir film. Bence devamı daha da iyi olacaktır. Bu arada herkesin favorisi olacak bir zombi de karşınıza çıkacak… Kim mi? Afişte de var zaten. Tüm ekibin ellerine sağlık diyorum.

Yönetmenler:Talip ErtürkMurat Emir Eren

Senaristler:Talip ErtürkMurat Emir ErenErhan KılıçEren ömer üst

Oyuncular:


Serhan Alben

Ozan Ayhan Murat

Gülüm Baltacigil

Taner Birsel
Cansel Elcin

Canan Güven

Nihat Ileri

Bigkem Karavus

Arzuhan Kement

Kaan Keskin

Murat Mahmutyazicioglu

Rüya Önal

Sirri Sureyya Onder

Esra Rusan

Ada: Zombilerin Düğünü

Linkler:

http://www.adafilmi.com/

http://www.imdb.com/title/tt1570538/

http://www.sinemalar.com/film/45396/Ada-Zombilerin-Dugunu/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?