Ağaca mesih olur, Avrupa bunu yer, sonra da bize yedirirse…

Genelde öyle başlıklar atmam lakin Ağacadaki bu tutarsızlık ve bizim toplumumuzun da bunu yemesi beni biraz gerdi. Ah tabi kendisi ile elıp veremediğim yok bunu da belirtmeliyim benim aklıma takılan noktalar var sadece bunları açmak istedim.

Kendini mesih olarak ilan etmenin askerliği iptal ettiğini bilseydim benden süper mesih olurdu. Zaten isim olarak buna da gayet talip durumdayım. Gerçi adam gelmiş elli yaşına bu saatten sonra askerlik yapsa ne olur yapmasa ne olur o da ayrı bir konu ama bu sebepten dolayı askerlikten men olması saçma… Ah tabiki şimdi okuyucu diyecek ki “antisosyal kişilik bozukluğu” sebebi ile verildi bu karar. Evet doğrudur lakin “antisosyal kişilik bozukluğu” olan bir kişi insanla iç içe olacağı bir mesihlik olayına nasıl girer. Yoksa elitlerin mesihi mi? Birde etrafımıza dönüp bakmak lazım ki Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde gençlerimizin büyük bir çoğunluğu kişisel bozukluk sebebi ile doktorlara akın etmekte. Eh işin kolay yolu dayayın ilacı devam etsinler. Yapalım Ağaca’ya da efendim, dayayalım ilacı devam etsin her insan gibi hayatına. Pardon o mesihti değil mi?

Bilindiği üzre bir 2012 fenomeni ile birlikte kıyameti bekler olduk. Lakin bende 2012 fenomenine kendimi kaptırmış durumdayım, evet bir şeyler olacak ama, kopar mıyız, patlar mıyız bilmiyorum… Neyse zaten yeni mesihimiz bu durumu da açıkladı. Tek yol onun arkasından ilerlemek kısa konuşmadan bunu anladık. I’m not God. Ben de değilim be lanet olsun. Tanrıyım diyede kandıramam…  Zaten anlıyoruz ki adamın derdi bizle değil, varı yoğu Avrupa ile yani anlayacağınız büyük oynuyor. Ben inanıyorum ki Avrupa buna inanırsa yeni mesih bize de büyük kıyak geçer. Eh canım o kadar beslemişiz… Onu mesihlik kıvamına getirmişiz. Çektiği acılar dışarıda yaşayamadığı acı hayat onun yücelmesine sebep olmuş. Zaten papadan da helallik aldı. Kaç kişi var papadan helallik alan bu dünyada?

Ağaca büyük adam es geçmemek lazım. Ben bir kitap bekliyorum ondan. Hayat hikayesinden önce mesihe yakışır bir kitap, çok yukarılardan gelen. Hadi diyorum dünyaca ünlü bir fenomene ev sahipliği edelim…

Yazıyı biraz toplayalım, insanlar fikir değiştirir. Bir tetikçi daha sonra eline silah almak istemeyebilir. Bunu sebep göstererek vicdani redciyim de diyebilir. Bunlar makul karşılanır ben en azından karşılayabilirim tabi bunu içten diyorsa. Peki bunun içten olup olmadığını nasıl anlarız, bunu savunup yanındaki adamlar ona buna silah çekiyorsa bu kişinin içtenliğine inanmak zor. tabi inanmıyoruz da. İnanmış gibi yapıyoruz ama…

Papanın bağıladığı nadir insanlardan dedik. Bu erilemeyecek bir mertebe. Papanın bildiği bir şey vardı ki bağışladı evet bunu hem kendisi için hem de onun için yaptı. Bağışlayıcı affedici bir din başkanı olamakla sempati topladı. Yaptığı görüşme ile Ağaca’yı kutsadı. Şimdi sıra Ağaca’da. Bir Fetfullah fenomeni yaşar mıyız Ağaca’da?

Çok şey var aslında lakin benim dikkatim yine dağıldı… Hiperaktifim, depresifim, asosyalim… peki ben neyim?


Yayımlandı

kategorisi

, ,

yazarı:

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?