Aitraaz

Söyle bir gözattımda arada bir izediğim Hint filmlerinden hiç bloga eklememişim. Fısat bu fırsat deyip taze izlediğim bir Hint filmini yazayım dedim. Ne yalan söyleyeyim film beni de şıkır şıkır oynattı..

Filmin yönetmenliğini Abbas-Mustan yapmış. Aslında pek Hintli yönetmenleri tanımam ama belirtmekte yarar var. Filmin ilk dakikaların çok hızlı gelişiyor. hemen  bundan sonra ne olacak diyorsunuz derken asıl konu devreye giriyor.

Raj yalnız yaşayan cep telefonu firmasında yöneticidir. Bekardır ve bir o kadar da dağınık. Karşı komşusu avukattır ve her ikisi için de iş görüşmesine gelen vardır. Bu iki bayan ev numaralarını karıştırır ve yanlış eve girerler. Bunun üstüne Raj temizlikçi aramasına rağmen aslında kendini avukat sekreteri olmak için gelen kızı işe alır ve kendisini de avukat gibi gösterir. Kısa sürede bu yalan ortaya çıkar ancak Raj kıza aşık olmuştur bir çırpıda evlenirler.

Koskocaman da bir ev alırlar kendilerine. Raj her şeyi hesaplamıştır. Bir süre sonra şirketin CEO ‘su olacak ve maaşıyla bu parayı ödeyebilecektir. Teklifin açıklanacağı zaman birden bire şirket başına geçen patronunun genç ve güzel karısı onu CEO olarak değilde yönetim kuruluna atar. Bu ani yükselişin bir sebebi vardır elbet.

Genç güzel kadın bir gün Raj’ı evine iş için çağırır ancak ona tacizde bulunur. Raj yanıt gelmeyince kendisine tecavüz etmekle suçlar onu. Patronu Raj’a istifasını imzalatmak ister ancak Raj iftiraya uğradığını söyler ve mahkemeye başvurur. Ancak her şey aleyhinedir.

Filmin ayrıntısını anlatıp tadını kaçırmak olmaz. Eğlenmek için izlemek lazım. Tabi Hindistan filmlerine özgü dansları ve şarkıları da unutmamak lazım…

Bu arada kötü kadın rolündeki Priyanka Chopra es geçmemek lazım. Allah’ın bir lütfü… 🙂

Linkler:

http://en.wikipedia.org/wiki/Aitraaz

http://www.imdb.com/title/tt0418460/

4 Comments

 1. Eskiden bende çok Hint filmi izlerdim, bir ara yine izlemeyi kafaya koymuştum ama nedense -arıyorum ya artık- online izleyecek bir yer bulamamıştım.Sonra bıraktım gitti, şimdi bu filmi görünce nasıl canım çekti anlatamam..

 2. fetosan

  paşam, yorumunda bi sakatlık var. filmi anlatırken taciz-tecavüz,davalar havada uçuşuyor ama finali eğlenmek için seyretmek lazım diye yapıyorsun:::)ben de kendimi kırık zannederdim. eğlenmek istediğin zaman naptığını merak ediyor insan…

  • kişisel depresyon anları

   hocam çok ayrıntıya girmişsin sen, o konuyu es geçelim biz en iyisi vermeyelim kendimizi ele 🙂
   şimdi hin filmi olur danslar şarkılar o mimikler ortalıkta dolanılır da eğlenilmez mi? bir de o yönden bakmak lazım olaya 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: