Anatomie de l’enfer / Cehennemin Anatomisi

Fransız yazar, yönetmen, senarist, Catherine Breillat‘ın aynı isimli kitabından kendisinin uyarladığı, Anatomie de l’enfer bir gaye aşık olan kadının hikayesini anlatıyor. Aynı dönemde Catherine Breillat‘ın da böyle bir ilişki yaşadığının haberlerini de okuyoruz.

Karakterlerimizin ismi yok. Anlatıcı görevini ise yine Catherine Breillat üstlenmiş. Kadın gittiği bir gece kulübünde, bir gayden hoşlanır. Bu kadın onun da dikkatini çeker. Tuvalette bir araya gelirler ancak kadın bileğini kesmiştir. Apar topar bir eczane bulup orada tedavi ettirirler.

Kadın, gaylerin kadın vücudundan neden tiksindiğini keşfetmek için bu adamla bir anlaşma yapar. Her akşam ona gelip kadın vücudunu inceleyecektir. Üzerine para alacaktırda adam bu teklifi kabul eder.

Bu saatten sonra keşif başlar hemde olay hiç normal şekilde gelişmez. Kadın erkek ilişkisinden yola çıkarak eş cinsellerin de ilişkilerine ışık tutmaya çalışan film başarılı denebilecek seviyede. Ancak uzayıp giden diyaloglar filmin durgun yapısı insanı biraz sıkıyor. Filmin en çarpıcı sahnesi ise kadının tamponunu çıkartıp su dolu bardağa koyup içmeleri.

Genel olarak bakıldığında uyarlama eksikleri sezdiğim -ki Catherine Breillat filmlerinde rastladığım- bir film. Anlatmak istedikleri bakımından başarılı, izlenmesi görsellik açısından zor bir film.

Filmin başrol oyuncularından Amira Casar başarlı bir oyuncuk çıkarmış ancak normalde de porno film oyuncusu olan Rocco Siffredi‘nin başarılı bir oyunculuk gösterdiğini söyleyemeyeceğim.

Oyuncular:


Amira Casar The woman

Rocco Siffredi The man

Alexandre Belin Blow-job lover 1

Manuel Taglang Blow-job lover 2

Jacques Monge Man in bar

Claudio Carvalho Boy with bird

Linkler:

http://beyazperde.mynet.com/film/2072

http://www.imdb.com/title/tt0348529/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: