Animal

Bir korku filmi olarak karşımıza çıkan Animal klasik “alien” filmlerinden öteye gidemiyor. Teen slasher formatındaki bu filmde aynı türündeki filmlerin saçmalıklarını bünyesinde barındırıyor. Bir yerde diğer filmlerin ucuz bir taklidinden öteye gidemiyor. 

Filmin yönetmen koltuğunda Brett Simmons var. Yönetmenin izlediğim ilk filmi açıkçası bu filmle de aklıma yer eden bir yönetmen olmadı. Klasik bir yönetimle karşı karşıyaydık film boyunca. Şu iyiydi diyebileceğim pek bir şey yok. Hikaye ise şöyle. İki kardeş (muhtemelen üvey) babalarını ölümünden sonra bir araya gelirler ve sevgililerini alarak babaları ile birlikte kamp yaptıkları ormanın derinliklerine giderler. Arabayla bir yere kadar geldikten sonra yürümeye başlarlar. Ancak ne kadar yürüseler de istedikleri yere gelemezler. Yanlış bir yoldan girmişlerdir. Rehberliği yapan Sean’da bu hatasını kabul etmez ve yürümeye devam ederler.

Hava kararmaya başladığında yol üstünde bir çanta bulurlar. Etraftan garip seslerde gelmektedir. Birden garip bir yaratığın saldırısına uğrarlar. Neye uğradıklarını şaşıran gençler, can havliyle kaçarlar. Bu kovalamacaların sonunda bir ev bulurlar ve buraya sığınmak isterler. Evde de bu yaratıklardan kaçan bir grup daha vardır. Gurup bizimkileri de içeri alır ancak o guruptan Douglas isimli kişi ile uyum sorunu  yaşarlar. Herkes buradan kurtulmak için plan yapmaya başlar. Ancak karşılarındaki yaratık akıllıdırda.

Filmin sonu beni şaşırttı. Hikayeden değil elbet. Birinin kurtulacağı belliydi ama bu kişinin grubun aptal güzelinin olması biraz ilginçti. Finalde bu filmi devam ettiririz edasında bir son yapması da cabasıydı. Film kaçıp kovalama, yaratıkla başa çıkma sahneleri haricinde bir şey vermiyordu. Bir yaratık var ve canını kurtarmaya çalışan insanlar mantığı ile çekişmiş, bu farklı yaratık hakkında çok bir şey verilmemişti. Biraz zeki olduğu vurgulanmış ama o kadar. Yaratık uzaylı yaratıklara benzediğinden onların uzaydan geldiğini düşünüyorum ben.

Özetlemek gerekirse, başarılı bir film değil Animal. Korkutmuyor, yeni bir şey vermiyor. Zaman kaybı olarak değerlendirilebilir. Yok benim çok vaktim var diyorsanız o zaman buyurun izleyin derim.

Yönetmen: Brett Simmons

Senaryo: Thommy Hutson, Catherine Trillo

Oyuncular:

Joey Lauren Adams
Vicky
Elizabeth Gillies
Mandy
Paul Iacono
Sean
Thorsten Kaye
Carl
Amaury Nolasco
Douglas

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt2996684/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: