Ant-Man

Marvel’in Ant-Man’ını duymuş, karıncadan süper kahraman mı olur demiş üzerine düşmemiştim. Eh geçenlerde de şöyle sıkmayacak bir film olsun deyip koyuldum filmi izlemeye. Film çok iyi mi hayır, ama iyi olmadığı bilinci ile eğlenceli bir şekilde yapılmış. Film ciddiyete hiç girmiyor zaten ciddiye bağladığında saçmalamaya başlıyor. Bu sebepten filmi çekerken bu filmin komedi filmi olmasına dikkat etmişler. Her şeyi ona göre hazırlamışlar.

Şimdi film eğlenceli dedim. Filmi zaten kurtaran tek şey buydu ama izlerken de Ant-Man Paul Rudd olmalı mıydı demeden de duramadım. Filmde sürekli aynı yüz ifadesi dolanıp durdu. Sanki mimiklerini daha iyi kullanan daha eğlenceli bir tip olsaydı iyi olurdu gibime geldi. Filmin ağır topu ise Michael Douglas‘dı lakin ben onda da pek bir şey göremedim. Bunun sebebi sanırım karakterlerinin içerinin tam olarak doldurulamamış olması yatabilir. Filmin güzelini canlandıran Evangeline Lilly ise bu görüntüsüyle güzelden çok oduna benziyordu bence. Aslında baktığımda oyunculuklar çok iyi olmasa da filmi kurtaran haliyle Paul Rudd ve ona yazılmış komiklikler oluyordu.

Scott Lang hayatının bir bölümünü hapishanede geçirmiş ve tahliye olmuştur. Onu çıkışta karşılamaya beraber iş yaptığı arkadaşı gelir. Aslında Scott hırsızlığı kendi için değilde zenginden alıp fakire verme amacıyla yapmıştır. Her ne kadar hapishaneden çıktıktan sonra kendine çeki düzen vermeye çalışsa da, sabıkası buna engel olur. Üstüne üstlük eski karısı kızı ile onu görüştürmek istemez. Tüm bu sebeplerden dolayı Scott arkadaşının hırsızlık teklifini kabul eder.

İncelemeler araştırmalar sonunda Scott eve girer ve kasaları açar. Son olarak dev bir kasaya gelir ve onu da açar. Ancak kasanın içine girdiğinde para ve mücevher yerine onu garip bir elbise karşılar. Scott o kadar uğraş sonucu bu garip elbiseyi alır ve çıkar. Bir gün evde arkadaşları yokken kıyafeti giyer orasına burasına bakarken birden küçülür ve bir ses onunla konuşmaya başlar. Bunun bir deney olduğunu söyler. Küçülen Scott bu dertlerden kurtulur ve elbiseyi yerine koymaya gider. Elbiseyi koyar ve çıkar ama çıkarken polis tarafından yakalanır.

O içerideyken Hank Pym adında biri avukatım diyerek onu görmeye gelir ve durumu anlatır. Scott’tan bunu kabul etmesini ister. Bulduğu insanı karınca boyutuna küçülten bir serum ve elbisedir ve şirketini elinden alan kötü adam bu elbiseyi yapıp savaş silahı olarak satmak istemektedir. Bunun önüne geçmeleri gerekmektedir. Scott başta kabul etmese de hapisten kurtulmak için bunu kabul eder ve çalışmalara başlarlar. Bu arada her süper kahramanın bir yardımcısı vardır boyutuna bu kez yardımcılar karıncalar. İkinci film çekilirse dişisi de yolda.

Film ciddi olmadığı için bir çok noktayı sizde ciddiye almıyorsunuz. Öyle izleyip geçiyorsunuz. Tabi biraz mantıksız kısımları mevcut ama derin konuların üzerinde durmadıkları için fazla can sıkmıyor. Yalnız bir Yellowjacket kapışması var ama üzerinde çok tutulmamış. Bu da bir nevi Avengers reklamı olmuş. Özetlemek gerekirse evde oturup izlenebilir bir film Ant-Man.

Yönetmen: Peyton Reed

Senaryo: Edgar WrightJoe CornishAdam McKayPaul RuddStan LeeLarry LieberJack Kirby

Oyuncular:

Paul Rudd
Scott Lang / Ant-Man
Michael Douglas
Dr. Hank Pym
Evangeline Lilly
Hope van Dyne
Corey Stoll
Darren Cross / Yellowjacket
Bobby Cannavale
Paxton

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0478970/

Yorumlar

“Ant-Man” için 2 yanıt

  1. Zafer özenç özkan via Facebook avatarı

    sana katılmıyorum süper kahraman filmleri genel olarak farklı bir gerçeklik üzerine kurulmuş filmlerdir olağanüstülüğün abartıldığı süperhero movie gibi değil bence çizgi roman geçmişi olan bazı ayrıntıları eş geçilmiş bir film bu

  2. Kişisel Depresyon Anları via Facebook avatarı

    Elbette senin bu konudaki bilgin ve görüşlerin yadsınamaz. Ancak son dönemde yapılanların hangisi doğru is çıkarıyor? Bu da para için yapilmislar arasında, boş vakit gecirmelik.

Siz ne düşünüyorsunuz?