Arif v 216 Öncesi 

Sinema salonu önünde bekliyorum. Şimdi filmin içi ayrı dışı ayrı reklam yağmuruna tutulacağız. İşin kötüsü salonların reklama ayırdıkları vakti temizliğe ayırmamaları. Nasıl bir salon bekleyecek beni bilmiyorum. Gerçi halkla iç içe film izlemesem olmaz mıydı? Pekala olurdu ama biraz da onların sinema alışkanlıklarını izlemek lazım. Diğer filmlerde sadece sevişmeye çabalayan çiftler oluyor genelde. Tabi sözüm meclisten dışarı. Yalnız bu patlamış mısırı sinemada film izlerken yiyeceksiniz olgusunu yaratana lanet olsun. Her yer yap kokuyor ve bunların pisliği etrafta. Evlerinizde de aynı performansı bekliyorum sizlerden. 

Neyse salonu temizlemişler. Etrafta insandan çok mısır kovası var. Filmi mısır kovaları izlemeye gelmiş anlaşılan. Bu bir film yazısından çok çemkirme yazısı oldu sanırım. Kendimi tutamayıp devam edeceğim ta ki film başlayana kadar. 

Bu arada ben Cem Yılmaz filmlerini genelde Feriye’de izlerdim. Bu kez de düşündüm gitsem mi diye ama gözüm kesmedi. Zaten çok popüler bir film bu. Bir sonraki muhtemelen biraz daha dram içerir ona giderim. 

Filmin başlaması gereken saatte reklamlar başladı bakalım ne kadar sürecek. İnsanlar gelmeye devam ediyor zaten gişeye a4 kağıda dolu diye seanslar kağıt asmışlar. Ne güzel değil mi? Bu arada şimdi bu seans onu da geçtim Cem Yılmaz filmi OK reklamı dönüyor caiz midir?  Tabi bolca da ucuz olduğu iddia edilen ev reklamları. Büyük dileğimdir ki bu etlerin hepsi yıkılsın ama boşken. Dolu olsa da olur. Bende de razıyım. 

Beş dakika oldu ilk fragman gösteriş olarak geldi. Sonra reklamlar devam.

İçimi dökmek için yer mi arıyormuşum anlamadım. Deliha fragmanından belli salon gülmeye gelmiş. Şimdi bana da en çok gülene ödül vermek kalır. Yanlız yanımdaki abi baya gülüyor. İlginç. Bu arada Murat Cemcir ile Ahmet Kural’ın da filmi geliyormuş. Reklam için iyi seçim. Reklam dedim de tahmin ettiğiniz gibi geri döndü. Parmaklarım yoruldu aslında ben bunu film öncesi yazısı olarak paylaşayım. Bu arada Liv’de Maxx Royal reklamlarında oynamış ne güzel. 

Ara veriyorum. 11. dakika üç fragman. Dakikaları canlı olarak bildireceğim. Şimdi insanlar reklamları izlerken mısırları bitiriyor sonra ne olacak?  Yeni mısır mı alacaklar. Belki de yanılıyorumdur filmde çatır çutur kimse mısır yemesin diyedir bu uzun uzun reklamlar. Bilemedim.  Şimdi takdir etsem mi?  

Işıklar kapandı herkes başlayacak sandı filmi hatta yanımdaki çocuk sevindi bile. Çok beklersin deyip pis pis sırıtmak istedim birden gıcıklık olsun diye. Ho Ho Ho. Bazen kötü olmak iyi. Ol yandaki gençler çekirdek çıkardı. Aha film başlıyor bu bir rekor. 15 dakika sadece 15 imana biliyor musunuz? 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?