AROG

Kuzenlerimin ısrarı üzerine dün onlar AROG’a götürdüm. GORA’yı da yanlış hatırlamıyorsam sinemada izlemiştim. Aslında AROG’u izlemek gibi bir fikrim yoktu ama hani hatır için çiğ tavuk yenirmiş derler ya hakikatten de öyle oldu. Zaten memlekette fazla şansımız yok. AROG tek seçenek iki bir sinema, sinemaya ait iki salon var lakin ikisinde de AROG oynuyor. Eh tabi el mahkum adamlar sadece Cem YILMAZ’da ve bayramda para kazanabilirler. 
Gelelim filme zaten çok şey beklemiyordum ama beklediğmden de vasat bir film karşıladı beni. Öncelikle tamamen reklamdan oluşan görsellik ve replikler artık insanı rahatsız etmeye başlıyor. Gözünüze Avea, Türk Telekom, TTNet, Adidas resmen sokulmuş. Çıkarmaya çalışmanız bile fayda etmiyor. 
Çoğu ikişi filmi merak edip sitesinden fragmanları izlemiştir. Şunu söylemeliyim ki filmlerde onların artısı olarak söyleyebileceği hiç bir şey yok. Yani siz zaten bunlara gülmüş oluyorsunuz. Bu durumda filme gitme amacınız sıfırlanıyor. Görsel olarak yada teknik açıdan kötü olduğunu söyleyemem ancak hikaye gelişimi ve espri ilk film olan GORA’dan kat kat aşağıda bir yapım. GORA’da dilinize dolayacak bir kaç replik yaklalayabiliyordunuz AROG’da ise bu yok. Yani yapılan işin yapılmış olmak için ortaya çıktığını daha ötesi reklam amaçlı, para kazanma amaçlı bir yapım olduğunu direkt anlıyorsunuz. Tabi filmi sevenler de olmuştur ona sözüm yok. Ancak filmin başarılı bulduğum kısımları öncelikle müzikleri ve akabinde sahne tasarımı. Bunun haricinde film gerçekten boş geçiyor. Doğrusunu söylemek gerekirse bu Türk Filmlerinde rastllayamadığımız görsellik bile filmi kurtaramıyor.
Beklentimin ötesindeki hayal kırıklığına tek avunma Nil Karaibrahimgil oldu. Nedense son zamanlarda adı geçen hatun kişisi gözlerime çok gözel gözükmeye başladı… Filmde onu görmem benim için büyük bir sürprizdi nasıl olduysa onun filmde rol aldığından haberdar olmamışım ama iyi oldu ya benim için eğlenceli geçti film 🙂
Yapım :
2008, Türkiye
Tür :
Fantastik / Komedi / Macera
Yönetmen :
Ali Taner Baltacı, Cem Yılmaz
Senaryo :
Cem Yılmaz
Oyuncular :
Cem Yılmaz, Özge Özberk, Zafer Algöz, Nil Karaibrahimgil, Özkan Uğur, Ozan Güven, Hasan Kaçan, Ethel Mulinas Araf, Charles Carroll, Rıdvan Dilmen, Metin Keçeci, Raimundo Querido
Yapımcı :
Cem Yılmaz, Murat Akdilek
Görüntü Yönetmeni :
Soykut Turan
Dağıtım :
UIP Filmcilik
Süre :
1 saat, 40 dk.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

“AROG” için 10 yanıt

 1. gaykedi avatarı
  gaykedi

  gora’dan bile boktan diyorsan durum vahim demektir :))

 2. noreply@blogger.com (gaykedi) avatarı
  noreply@blogger.com (gaykedi)

  gora'dan bile boktan diyorsan durum vahim demektir :))

 3. Camilla avatarı
  Camilla

  hiç ilgimi cekmedi bu film yaw fragmanını bile izlemedim.

 4. noreply@blogger.com (Camilla) avatarı
  noreply@blogger.com (Camilla)

  hiç ilgimi cekmedi bu film yaw fragmanını bile izlemedim.

 5. kişisel depresyon anları avatarı
  kişisel depresyon anları

  gaykedi
  aynen öyle diyorum.

  camilla
  en iyisini yapmıssın 🙂

 6. noreply@blogger.com (kişisel depresyon anları) avatarı
  noreply@blogger.com (kişisel depresyon anları)

  gaykedi
  aynen öyle diyorum.

  camilla
  en iyisini yapmıssın 🙂

 7. ne ben olabildim ne de başkası avatarı
  ne ben olabildim ne de başkası

  benm de hiç ilgimi çekmedi, merak edip bakmadım şöyle göz ucuyla. televizyona düşer yakında nasılsa belki o zaman izlerim:)):)

 8. noreply@blogger.com (ne ben olabildim ne de başkası) avatarı
  noreply@blogger.com (ne ben olabildim ne de başkası)

  benm de hiç ilgimi çekmedi, merak edip bakmadım şöyle göz ucuyla. televizyona düşer yakında nasılsa belki o zaman izlerim:)):)

 9. kişisel depresyon anları avatarı
  kişisel depresyon anları

  en iyisi tvde izlemek zaten…

 10. noreply@blogger.com (kişisel depresyon anları) avatarı
  noreply@blogger.com (kişisel depresyon anları)

  en iyisi tvde izlemek zaten…

Siz ne düşünüyorsunuz?