Arundhati

Bir süredir korku filmi izlememiştim. Bir süredir Hint filmini de izlememişken bari bir Hint korkusu izleyeyim dedim. Araştırırken 7,2 IMDB puanlı Arundhati’ye denk geldim. Puanda bu kadar yüksek olunca izlemeye başladım. Arundhati aslında bir Hint tanrıçası. Bu filmde de ona değinilmiş. Ana karakter olan Arundhati’de halk tarafından kutsal sayılan biri. Film hem geçmiş hem gelecekte geçiyor.

Filmin süresi yine uzun ama hem geçmiş hem gelecek derken hikaye hızla akıyor. Hint filmlerinin olmazsa olmazı danslar da mevcut ancak sayıları az ve mantıklı yerlerde. Göz ardı edebiliyorsunuz.

Tabi filme korku filmi dedim ama öyle korkutucu bir film değil. Korkudan çok aksiyon filmi diyebiliriz. Aksiyonu da başarılı. Görsel efektlerde. Hikaye de fena değil. Zaten film zamanında bir çok ödül almış. Bunu da hak etmiş. Yani IMDB puanını da hak etmiş bence.

Jejamma evlilik arifesinde bir genç kızdır. Büyük büyük babaannesinden sonra ailede doğan ilk kız çocuğu olduğu için ailede yeri başkadır. Soylu bir aileden geldiği, iyi biri olduğu için de onu herkes sevmektedir. Esfanelerde bir bölgede ortaya çıkan bir saraydan bahsedilir. Bu esnada biz de bu sarayda olan bitene de tanık oluruz. Bu sarayda hapsedilmiş biri vardır. Bir gün Jejamma nişanlısıyla konuştuğunu sanır. Nişanlısı onu bir tepeye çağırmaktadır. Jejamma buraya gider ve efsanelerde duyduğu sarayı görür. Buraya girer orada kötü bir güç ile karşılaşır.

Saraydan kendini kurtarır kurtarmasına ama olayı da araştırmaya başlar. Çünkü kötülük geri gelmektedir. Efsaneyi yaşlı hizmetçilerinden dinler. Büyük büyük ninesi Arundhati iyi kılıç kullanan, iyi dövüşen, yardım sever, herkes tarafından sevilen bir genç kızdır. Ablası Pasupathi adında bir akrabaları ile evlendirilecektir. Pasupathi ise zalimliği, kadınlara düşkünlüğü ile ün salmıştır. Bir gün ablasının kör dans hocasını öldürür ve tecavüz eder Pasupathi. Arundhati’nin ablası da bunu hazmedemeyip intihar eder. Buna ve Pasupati’nin zalimliklerine dayanamayan Arundhati onu çok fena döver ve halka bırakır. Bir atın arkasına bağlanan Pasupati öldü diye bir köşeye bırakılır. Ancak Pasupati ölmemiştir büyücü bir kabile onu bulmuş iyileştirmiştir. Pasupati burada en iyi kara büyüleri öğrenmiştir. Sonunda Arundhati’den intikam almak için geri döner. Yine zorbalıklarına işkencelerine devam eder. Ama Arundhati onu bir saraya kapatır. Türlü mühürlerle onu buraya hapseder. Aileyi lanetleyen ve intikam için geri döneceğini söyleyen Pasupati burada kapalı kalır. Arundhati ondan tamamıyla kurtulmanın bir yolunu arar ve sonucu bir kabilede bulur. Kendi kemiklerinden bir bıçak yapılması gerekmekte ve Pasupati’nin bu şekilde öldürülmesi gerekmektedir.

Yıllar sonra Arundhati’nin küçük torunu Jejamma evilik çağına gelince Pasupati yine ortaya çıkmıştır. Ondan kurtulacak kişi de Jejamma’dır. Tabi Arundhati’nin yardımıyla. Çünkü ruhu realkarne olmuştur.

Tabi uzun ve olaylar üstüne olaylarla dolu filmi yazmak o kadarda kolay olmuyor. Ancak özetlemek gerekirse hikaye, kurgu, oyunculuk ve müzikler oldukça başarılıydı. Merklıalrı için kesilikle izlenmesi gereken bir film.

 

Yönetmen: Kodi Ramakrishna

Senaryo: Ramana Chintapally

Oyuncular:

Anushka Shetty
Arundhati / Jejamma
Sonu Sood
Pasupathi
Divya Nagesh
Genç Arundhati
Aachi Manorama
Chandramma
Sayaji Shinde
Anwar

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1361809/

https://en.wikipedia.org/wiki/Arundhati_(2009_film)

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?