Aşk Geliyorum Demez

Hazır şu anda televizyonda yayınlarken arada bende bekleyen yorumunu yazayım dedim. Film bize ne verebilir? Aslında iyi oyunculardan başka bir şey vermiyor. Gerçi bu oyucuların bu yapımlarda ne işi var hala anlamış değilim. Bırakın efendim bunları diğer oyuncular halletsin. Sizin daha karakter oyunculuklarınıza ihtiyacımız var. Tabi ben böyle konuşuyorum ama Türkiye de böyle kaç film çekiliyor ayrı bir konu.

Standart bildiğimiz bir film Aşk Geliyorum Demez. Öylesine sıradan ki izlerken de ekstra bir şey beklemiyorsunuz. Zaten film de sizi şaşırtmadan akıp gidiyor. Genel olarak bakıldığında zengin kız fakir erkek teması gözümüze çarpıyor. Öncesinde defalarca izlediğimiz bir konu bu. Peki bu farklılık filmde ne? Belkide tecrübeli oyuncuların varlığı…

Ali, handa bir tuhafiyecinin oğludur. Ali oldukça yakışıklı ve çapkın biridir. İşlediği vukuatlar artık insanların diline sakız olmuştur. Ancak handa bulunan tuhafiyecilerin bir sorunu vardır. Bir müteahhit, hanı satın alır ve orayı yıkıp alışveriş merkezi yapmaya karar verir. Bizimkilerin de yapacak bir şeyi yoktur. Düşünür taşınırlar ve Ali’yi müteahhitin kızını ayartması için kullanırlar. Görev basittir. Yardım kurumları ile haşır neşir Gözde’yi Ali tavlayacak ve hanı kurtaracaktır.

Tabi işler beklendiği gibi gitmez. Aslında gider mi diyeyim gitmez mi o ayrı bir konu. Ancak bir görev olarak başlayan bu oyun akabinde gerçeğe döner. Filmde diyaloglar üzerinde çok durulmuş. Tabi bazı açıklarda mevcut. Romantik komedidir deyip geçiyorum.

Şimdi biraz haksız eleştirmiş olmayayım. Film akıcı ve kendini izlettirici. Dediğim gibi oyuncuların büyük bir etkisi var bunda. İzlense de olur izlenemsede. Bu film olsada olur olmasada. Ancak bu kadro daha iyi işler yapabilirdi. Yönetmen Murat Şeker in izlediğim iiki filminden biri olan Ask tutulmasi filminden pek farkı yok diyebilirim. Tabi bunlaırn içinde 2 süper film birden biraz daha ayrı yere sahip.  Bu filmlede anlıyoruz ki Murat Şeker‘den artık bunlardan farklı birşey beklememekte fayda var. Bırakın efendim. paranız cebinizde kalsın.

Yönetmen: Murat Şeker

Oyuncular: Selami GenliMurat Şeker

Oyuncular:

Bergüzar Korel …Gözde

Tolgahan Sayışman …Ali

Zeki Alasya …Ismail


 

Altan Erkekli …Miran Dayi

Altan Gördüm …Erdogan

Sarp Apak …Berkcan

Ömür Arpacı …Çayci

Müfit Aytekin …Laz Dursun

Hakan Bilgin …Ayakkabici Tahsin

Yilmaz Gruda …Mankenci Atilla

Kemal Inci …Kayserili Nafiz

Yosi Mizrahi …Avukat Bilal

Sera Tokdemir …Sebnem

Linkler: http://www.imdb.com/title/tt1523411/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: