Aşk Tutulması

Hazır son dönem Fenerbahçe geyikleri ortalıkta dönerken bende bir Fenerbahçe içerikli bir film yayınlayayım dedim. Öncelikle belirtmek gerekir ki Fenerbahçeli olmayanların sevmeyeceği bir film. Ancak sinema aşkı söz konusu olunca ben onla için izliyor ve yazıyorum. Filmi asıl izleme sebebimi açıklayayım size. Tabi ki Fahriye Evcen değil. Evet eminim bağlı değil. Filmi izlememin başlıca sebebi Tim Seyfi.Evet kesinlikle Tim Seyfi.

Filme baktığımızda klasik Amerikan romantik komedilerinden başka birşeyle karşılaşmıyorsunuz. Tabi iş biraz daha Türkleştirilmek amacıyla Fenerbahçe fanatizmini eşleştirmiş. Bu arada filmde insan aşkı Fenarbahçe aşkının ötesine geçemiyor belirtmek lazım.

Uğur, ilaç mümessili olarak çalışmaktadır ve Fenerbahçe fanatiğidir. Bir gün arabada totem yaparken kaza yapar. Arkadan vurduğu arabadan inen kız aklını başından alır. Tesadüf o dur ya Uğur ailesi aracılığı ile bu kız ile tanıştırılır. Hikayenin olması gerektiği gibi. Ama Uğur ve Pınar arasında bir husumet vardır. Önce bu gerilimin geçmesi için adımlar atılması gerekmektedir. Mutlu son kaçınılmaz yani…

Filmin bence asıl karakteri Tim Seyfi’nin canlandırdığı Burçarslan karakteri. Amerikınlarla iş yapıp kendini Amerikalı sanan, golf oynamaya çalışan, parası ile her şeyi yapabileceğini herkesi satın alabileceğini sanan bir karakter bu. Kesinlikle rolünün de hakkı verilmiş. Filmde üzerine eğilerek kulak kabartılması gereken kişi.

Filmde klasik romantik komedi formülüne uyulmuş. Güzel kız, yakışıklı oğlan, komik dostlar, akrabalar, kötü adam, güzel mekanlar ve müzik. Daha ne olsun ki? Fenerbahçe antipatiniz yoksa izlenebilecek, romantik komedi…

Yönetmen: Murat Şeker

Senaryo:Murat ŞekerSelami Genli

Oyuncular:


Tolgahan Sayisman Ugur

Fahriye Evcen Pinar
Tim Seyfi Burçaslan

Ali Erkazan Mustafa

Suzan Aksoy Makbule

Linkler:

http://www.asktutulmasi.com/

http://www.sinemalar.com/film/9256/Ask-Tutulmasi/

http://www.imdb.com/title/tt1286129/

2 Comments

 1. İlk çıktığında izlemiştim bu filmi..
  fenerliyim ama öle fanatik değilim..
  hoş bir filmdi ya bi de Tolga Sayışman çok tatlı 🙂
  oyunculuğu da fena değil..
  Burçaslan karakterine sinir olmuştum
  aslında bu da rolünü nasıl hakkıyla oynadığının kanıtı 😛

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: