Athena Goddess of War / Athena Goddess of War The Movie

IRIS / Iris The Movie‘nin başarısının ardından SBS kanalında gösterime giren Athena Goddess of War Iris’i temel almakla birlikte farklı bir hikaye ile karşımıza çıkıyor. Dizide sadece bir kaç karakteri Iris ile eşit olarak görüyoruz. Hikaye aynı temellere uzansa da her ikisi de farklı bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Genel olarak iki yapımı kıyaslamaya girdiğimde Iris daha başarılı diyebilirim.

Athena Goddess of War’da da ilk filmde olduğu gibi benzer bir hikaye işlenmiş. Aslında her şeyiyle aynı hikaye karşımıza çıkıyor diyebilirim. Sadece karakterler değişmiş. Yine bir çok platonik aşka ve hainlere tanık oluyoruz. Dizi yine son bölümlerine doğru canlanıyor ve geri kalan kısımda sönük geçiyor. Bölümler bile aynı şekilde. Yine süper kahramanlar çıkıyor karşımıza. Ne ölüyorlar, ne bir yerlerini kırıyorlar.

Athena ise farklı bir terörist grubu olarak karşımıza çıkıyor. Bu kez hikaye nükleer enerji üzerine kurulu. Athena bu nükleer reaktörleri ele geçirerek bunları silah olarak kullanmaya çalışıyor. Tabi terör örgütü farklı olunca onlarla ilgilenen birim de farklı bu kez karşımıza Terörle Mücadele Ulusal Servisi’ni (NTS) çıkıyor.

Kore Yarım adası Iris’te olduğu gibi birleşmeye çabalamaktadır. Bu birleşmenin sağlanması için de büyük paraya ihtiyaç vardır. Bu sırada Güney Kore enerji üretmek için bir nükleer reaktör geliştirir. Tabi bu reaktörü duyan diğer ülkeler ve terörist gruplar hemen reaktörü ele geçirmek için harekete geçerler. Onlara karşı korunma için de NTS kurulur. Jung-Woo’da şefi ile birlikte NIS’den NTS’e tayin olur. Öylece ortalıkta dolanırken NTS’de sergi salonunda çalışan Hye-In’e karşı platonik bir aşk yaşar. Bu sırada Jung Woo eski bir Kuzey Koreli ajan olan Ki-Soo ile görevli olarak İtalya’ya gönderilir. Amacı Güney Kore Başkanının kızı Soo-Young’nı korumaktır. Ancak kız teröristler tarafından kaçırılır.

NIS başkanın kızını kurtarma müzakereleri sırasında NIS’ın içince gizli başka bir birim olduğu da ortaya çıkar. Jung-Woo’nun platonik aşkı Hye-In de bu grubun içindedir. Tabi bu esnada Kore terörist saldırı tehdidi altındadır. Ekip etraflarındaki olan biten olayları inceleyip çözmeye çalışırken birde NIS içerisindeki hainleri ayıklamaya çalışırlar. Ne yazık ki Ki-Soo’da o hainler arasındadır.

Hikaye biraz daha sarmal aşklarla sarmalanmış. Terörist başı Son-Hyuk çocukluğundan beri tanıdığı Hye-In’e aşıkken, Hye-In iki arada bir derede kalır. Aslında o da Jung-Woo’ya aşık olmuştur. Bu arada Jung-Woo’nun eski sevgilisi Han Jae-Hee de NIS’de görev yapmaktadır ve ona hala aşıktır. İlişkileri babası yüzünden bitmiştir. Tabi bu esnada Han Jae-Hee ve Son-Hyuk bir ilişki yaşarlar. Yani biraz pembe dizi gibi olay.

Dizi hakkında söylenecek şeyler bu kadar. Filme gelince diziden bir farkı yok. Iris’teki gibi diziyi kırpıp film yapmışlar. Araya da alakasız kafa karıştıran kareler, kişiler, cümleler atmışlar. Kesinlikle diziden sonra izlenmemesi gerek. Bu arada Athena Goddess of War, Iris’e göre biraz daha toplu bir dizi.

Özetlemek gerekirse çok şey vermeyen sadece diğeri tuttu bunu da yapalım diye yapılmış bir dizi. Hiç bir artısı ve izleme keyfi yok.

Yönetmen: Kim Young-Joon, Kim Tae-Hoon,Hwang Jung-Hyun

Senaryo: Kim Hyun-Joon, Yoo Nam-Gyung

Oyuncular:

Oyuncular:

Woo-sung Jung
 Lee Jung-Woo
Soo Ae
 Yoon Hye-In
Seung-won Cha
 Son-Hyeok
E.jiah
 Han Jae-Hee
Min-jong Kim
 Kim Ki-Soo
Si Won Choi
 Kim Joon Ho

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1942171/

http://tv.sbs.co.kr/athena/

http://asianwiki.com/Athena:_Goddess_of_War

Yorumlar

“Athena Goddess of War / Athena Goddess of War The Movie” için bir yanıt

  1. […] dizinin ardından biz bunun ekmeğini yeriz zaten Athena Goddess of War / Athena Goddess of War The Movie ile de yedik der gibi bir bir dizi daha yapılmış. Tabi biz de aynı kıvamda yiyerek diziyi […]

Siz ne düşünüyorsunuz?