B: 3- Her türlü büyü işleriniz için – Necromancer

“Ve sen bu iblisi intikam için yarattın. Onun alanı karanlık, amacı kötülük.” Nasıl, iyi cümle ile başladık değil mi? Filmde aynen bu şekilde başlıyor. Rivayet odur ki “Ölü Deniz Yazmaları’ndan yapmış bu alıntıyı. Biz de ilgi çekici şekilde bekliyoruz yazının geçmesini.

Geniş bir şehir görüntünsün ardından, sokakta kırmızı tişörtü ve bisikleti ile hareket eden bir grence odaklarınızı. Tişörtünde sadece gözlerimizi kısıp kartal bakışıyla baktığımızda görebileceğimiz elle çizilmiş soluk bir pentagram işareti vardır. Bu arkadaşın tipine baktığımızda işte bu kurban deriz ama olay hiç de öyle değildir. Bu arkadaş bisikletini park ettikten sonra bir binanın önünden dolanarak arka tarafa garaj gibi bir yere gelir. Buranın girişi baştan sona kırmızı bir perde ile kapatılmıştır. Bilin bakalım üzerinde de ne işareti… Hayır bilemediniz… Ben de ilk defa gördüm bunu. Neyse, eleman perdeyi aralar tam içeriye bakacakken, yandan ayak sesleri duyar ve saklanır. Oradan ise kırmızılar içerisinde bir çingene büyücüsü ve kadın gelir. Kadın büyücüye bir şeyler söyler, bir şeylerden memnun değildir. İçeriye girdiklerinde de kadın bizim büyücüye saydırmaya devam eder. Kızan büyücümüz iki kaş göz hareketi ile baltanın birini uçurur ve kadına saplar. Sonra gülümseyip mekandan ayrılırken kenarda bizim elemanı görür ve karışma bu işlere gibi bir şey der ve sırıtarak yürümeye devam eder ve birden bire bizim elemanın bisikleti ile ortadan kaybolur. Bisikleti neden aldı ondan hiç emin değilim. Kırımızı diye belki de ihtiyacı olduğu için.

Acil durumda aranacak

Sonra yazılar akmaya başlar. Seksenlerin klasik müzikleri ile bezenmiş bu yazıların geçişi esnasında, ortalıkta takılan bir çifti, mum yakan bizim elemanı ve baltasını temizlemiş ve yerine koyan büyücüyü görürüz. Sonrasında sevgilisi ile takılan sarışın ablamız üniversiteye kampüse gelir. Bu sarışın ablamızla tanıştırayım sizi. Ası Julie’dir ve tiyatro bölümünde okumaktadır. Julie hızlı hızlı kampüs içinde yürürken arkadan bir el ona uzanır ve Julie ani hareketle geriye döner. Bu drama hocası Charles’dır. Biraz da size Charles’dan bahsedeyim. Aslında söyleyecek çok bir şey de yok. Tüm kariyerini sevişmek için kullanan sapık bir arkadaştır. Her fırsatı değerlendirir. Nitekim Julie’yi görünce de evine davet etmekten geri kalmaz. Julie bir şekilde ondan kurtarır ve binaya girer. Bir şeyler yapar, telefonla konuşur falan filan.

En büyük kötüler…

Bu esnada profesörün odasına maskelerle giren üç eleman sınav sorularını çalmak için ortalığı kurcalar. Sınav sorularını bulur resmini çekerler bu esnada bir de Juile’nin Charles’a yazdığı mektubu ve fotoğrafını bulmasınlar mı? Bunu da ayrıca alırlar. Tam binayı terk edecekken Julie’yi görürler ve “ellere var da bize yok mu” mantığı ile gruptaki asıl kötü bir acayip değişik bir kovalamacanın ardından Julie’yi yakalar ve bir diğer arkadaşının onu tutmasıyla birlikte ona tecavüz eder. Gariban, şişman gencimiz olaya ne tepki vereceğini bilmeyerek öylece kalır. Ama en kötünün hakimiyeti o kadar fazladır ki kimse ses çıkarmaz. E zengin çocuğu ne yapacaksın? Heh bu kadar olay oldu kaçma kovalama, adamlar tanınmayalım diye maske takmış onları çıkarmışlar derken bu kampüste başka kimse mi yok diye sorabilirsiniz. Var aslında. Hem de bir güvenlik. Ama o hocanın dolabında porno dergi ulunca onu alır tuvalete gider. İşi ne kadar uzun sürmüş siz düşünün. Tecavüzcü abimiz bile bu kadar dayanamadı. Neyse…

Çadır büyü hizmetleri. Ürkünç değil mi?

Julie bir süre orada takıldıktan sonra evine gider ve kıyafetleri ile duşa girer. Duşta kaslı kuvvetli adamların yaptığı gösteriler gibi üzerindeki tişörtünü parçalar ve ağlamaya başlar. Bu esnada büyücümüzü de aralarda görürüz. O da ekmeğinin peşindedir. Neyse sabah olur Julie bir şey olmamış gibi okula gider. Burada tecavüzcülerini görür. Ama bu iş de içine dert olmuştur. Yakın arkadaşına durumu anlatır. Arkadaşı da ona polise gitmesini söyler. Ama Julie bunu kabul etmez. Sevgilisi onu terk eder, hocası ile ilişkisi duyulursa bursu gider falan filan… Arkadaşı ısrar etse de o kabul etmez.

Bir ders çıkışı arkadaşı alternatif bir şey önerir ona. Gazetede bir ilan görmüştür ve onu aramıştır. İlan adaletten falan filandan bahseder. Julie pek gönüllü olmasa da arkadaşının ısrarıyla buraya gider. Vallahi arkadaşı daha ciddiye aldı bu konuyu nedense. Neyse bunlar adrese giderler, bilin bakalım burası neresidir? Büyücü ablamız bunları alır kırmızı perdeli mekanına götürür bir işaretin içine sokar, buradan çıkma deyip bir şeyler söylemeye başlar, ortalık hareket eder dumanlar çıkar birdenbire büyücü ortadan kaybolur. Bizim kızlar da mekandan kaçarlar. Bu arada kırmızı tişörtünü üzerinden hiç çıkarmayan abimiz de oralardadır.

Ekiz yatak hazır.

Kızlar olayın geyiğini yaparlar ve akşam partiye giderler. Gittikleri parti de bizim kötü çocuğun partisidir. Ne alaka şimdi diyebilirsiniz ama işte tüm olumsuzluklara rağmen güçlü kadın diye cevap veririm size. Asıl mevzu aslında Julie’nin erkek arkadaşının grubunun burada çalmasıdır. Julie burada çok ilginç bir şekilde(!) tecavüzcülerini görür anıları depreşir ve fenalaşır ve tuvalete gider. Ardında da buraya kötü çocuğumuz gelmesin mi? Burada da onu taciz etmesin mi? Julie oradan koşarak kaçar. Arkasından sahnedeki erkek arkadaşı da peşinden gider ama yetişemez.

Bilmem kaç kelime yazdım ama hala bir aksiyonla karşılaşamadık. Bir de bunu izledim. Neyse ki aksiyon şimdi başlıyor. Sanıyorum ben biraz yukarıları ayrıntılı geçtim asıl kısımlara yer kalmadı. Biraz daha yazsam ben bile okumam ki sizden okumanızı beklemem biraz garip olur. Neyse hızlı bir anlatımla finale koşuyorum.

İkinci kötümüz, yani Julie’nin ellerini tutan elemanımız, belinde bir havlu ile tıraş olurken telefon sesi duyarız. Telefon o kadar yakındır ki sanki hemen yan odadadır. Sonra gelir birisi ona telefon olduğunu söyler. Eleman telefona doğru yürümeye başlar. Döner dolaşır döner dolaşır, yurdun genel telefonuna gelir. Kız arkadaşı arıyordur ve bu akşam gelemeyeceğini söyler. Bilin bakalım kız arkadaşı kimin yanındadır? Neyse telefon kapanır bizim ikinci kötü duşa girer. Abi sağa sola dönüp, sabununu düşürüp dururken ortalık birden kızarır ve arkasını bir döner kabinin içinde Julie’yi görür. Önce şaşırır ama sonra sevişmeye başlarlar. O esnada birden bir Julie’nin gözleri yeşile dönmesin mi? Uzaylı diyeceksiniz değil mi? Yok, yok… Sonra silikonumsu bir el herifin yüzüne dayanır ve dışardan kırmızılığın flash yaptığını görürüz. Sonrası giderden akan kırmızı bir su…

Öldürmeden bir tadına bakam. hımm…

Asıl kötümüz de merhum ikinci kötümüzün sevgilisi ile yatarken kız birden dellenir ve evi terk eder. O esnada lavabodan kan fışkırır. Asıl kötümüz banyoya girer kıyafetlerine bakarken arkasında Julie’yi görür. Arkadaş bir işi de demedi ki sen nerden çıktın diye. Demek ki hatun olunca kimse sorgulamıyor. Sonra bunlar da sevişmeye başlarlar bizim Julie’nin eli yine silikona döner bu kez ağzını falan da görürüz. Derken eleman ağzını beş karış açar ve bağırmaya başlar. Sahne ustaca değişir ve Julie’nin dişlerini görürüz. Julie kâbustan uyanmıştır.

İlk iş elemanların yaşadığı yere gider ama onları bulamaz. O sırada kırmızı tişörtlü artık sapık diyeceğim elaman ortaya çıkar ve durumu anlatır ve yardım edebileceğini söyler. Bu esnada profesörümüz de yine öğrencilerini mıncıklamaktadır. O arada Julie’yi de görür onu da mıncıklar ve akşam evine davet eder. Julie tam okuldan ayrılırken erkek arkadaşın görür eleman buna trip atar.

Transport da bir devrim. Pissu Nakliyat.

Sonrasında ortalık karışır. Julie oyun sergilerken, erkek arkadaşı evindedir. Şeytan Julie ona giderken birden telefon çalar ve çocuk gerçek Julie ile konuşmaya başlar. Ortalıkta kırmızılık dolanırken birden tombul kötümüzün yanında gideriz. Sabahlığı ile evinde oturup erotik film izlerken birden küvetin içinden dumanlar tüter ve banyonun kapısından Julie çıkar. Yeşil gözlü Julie elemanın şeyini bir kapar, eleman çığlık içindeyken orijinal Julie’yi yine çığlık atarken görürüz. Yine biner arabasına elemanın evine gider. Bu arada herkesin evini de biliyor maşallah. Bilin bakalım yine kim oradadır?

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktuu….

Sonra arabasında Charles’dan gelen bir mesaj bulur. Akşam evine gelmesini çok önemli olduğunu söyler. Julie kalkar Charles’ın evine gider. Bu arada sevgilisi de onu eve girerken görmesin mi? Charles, Julia’ya der ki sana rahat kıyafetler hazırladım git giyin. Julie gider yataktaki kıyafete bakar. Sonra derki kendi kendine ne arıyorum burada ve arabasına gizlice gider. Tam binecekken çantasının olmadığını fark eder. İçeri yine girer çantasını alır ve Charles’ın sesini duyar. Bir bakar ki kendini orada Charles ile sevişiyor. Birdenbire sahte Julie’nin gözleri yeşile döner suratı muşmula olur ve Charles’a… O sırada gerçek Julie kaçar.

Kırmızı tişörtlü elemanı merak ettiniz değil mi? O da kendi kendine büyü yaparken birden Julie çıkar gelir. Kurtar beni erkeğim der. O da tabi önce bir Julie’ye sarılır. Sonra bir bakmışız aslında bu Julie değil de… o yaratık olmasın mı diyeceğimi düşündünüz değil mi? Yok yok. Bu aslında büzüm büyücüymüş. Bizim büyücü aslında bu intikam şeytanıymış. Eh tabi sonrası malum. Eleman ölür ama kendini öldürür bu kez farklı olarak.

Gözleriniz lens mi hanımefendi?

Julie erkek arkadaşını arar ve onla konuşur biraz tartışırlar eleman duşunu alır yatağına uzanır. Tam uyuyacakken bizim giderden çıkan Julie çıkıp gelmesin mi? Bunlar başlar sevişmeye. Orijinal Julie ise kırmızı tişörtlü elemanın evine gider ona bakar büyü malzemelerini görür ve jeton düşer. Arkadaşına koşturur. Derki böyle böyle… ikisi bir yine koşarak elemanın evine giderler. Julie kapıyı bir açar, bir de ne görsün? Sevgilisi kendisi ile sevişiyor. Kendi ile göz göze gelir. Birden çakmasının gözleri parlar ve kapıyı arkadaşının üzerine kapatır, kapının önüne sehpahayı ittirir. Julie çakmasına onu öldürmeni istemiyorum der. O da elemanı yatakla birlikte duvara yapıştırır. Sonra çakma Julie önce büyücü kılığına sonra onun her türlü kılığına girerek orijinal Julie’ye kendini gösterir. Sonra iki Julie birbirinin boğazına yapışır. Bol aksiyon sonrası orijinal Julie çakmasının önce boğazını keser sonra da alnına bıçağı geçirir. Ortadan kaybolan kaçmanın ardından Erkek arkadaşı yatağın altından, kız arkadaşı da kapının ardından noldu diye çıkarlar dışarı.

Benim küçük aşk pastam…

Tabii kötümüz sizce ölmüş müdür?

Vallahi ben bir bravo isterim. Hiçbir şey olmayan bir filmi bu kadar uzun anlattım ki. Bir de resimlerdekiler var. Onlar da ayrı şeyler. Bitecek mi diye ben de tereddütte düştüm. Bu filmi neden yazdım ki? Çok ilginç. Kendimle çeliştim şimdi. Vay arkadaş. Neyse bu kısım italik olsun da bari bu okunsun.

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: