B-Gore 9: Uzaydan gelen şifacı: Dr. Allien


Çalışmanın en iyi tarafı sabah programlarından uzak durmak. Bu programların algoritması o kadar iyi yazılmış ki evde boş durduğunuz zamanlarda izlemekten kendinizi alamıyorsunuz. Bir gün, iki gün, üç gün derken birdenbire kendinizi onun şefkatli kollarına bırakmış hissediyorsunuz. Bu programların en ilgi çekici kısmı da doktorların sağlıklı yaşam için bin bir türlü öğüt vermesi. Buna korona mevzusu da eklenince etrafta uçuşan tarifler, şifalar derken insan ne yapacağını şaşırıyor.

Tabii bir de ortalıkta dönen aşı mevzusu var. Yok genetiğimizle oynuyorlar, yok yan etkileri böyle, insanı kodluyorlar derken herkesin kafası karıştı. Ama ben size bambaşka bir aşı ile tanıştıracağım. Bomba Dr. Allien’dan geliyor. Yan etkiler bile belli. Denekler üzerinde sayısız araştırılma yapılmış, test edilmiş onaylanmış. İsterseniz Dr. Allien’ı ve aşısını biraz daha yakından tanıyalım.

Dr. Allien

Efendim yine Amerika’nın güzide kasabalarından birindeyiz. Akşam vakti arabasıyla usul usul giden bir adam radyoda UFO haberlerini dinleyerek eğlenir. Tabii Allah’ın sopası yok, derken onu bir UFO takibe başlar. Bu amca panikle kaçarken kaza yapar ve ölür. Sonra öğreniriz ki bu adam lisenin biyoloji öğretmenidir.

Şimdi gelelim bir diğer arkadaşa. Wesley lisede okuyan ezik ve inek bir çocuktur. Sürekli zorbalığa uğrar ve Leanne adında bir kıza aşıktır ama bu şekilde bir hayatla onun yanına yaklaşmak ne mümkün. Yine böyle olaylı bir sabahın ertesinde Wesley biyoloji dersine girer. Gençler bizim yaşlı hocayı beklerden birden sınıfa beyaz önlüklü seksi bir kadın girer. Bu eski biyoloji hocası yerine gelmiş Xenobia adında bir hocadır. Herkes onun dersini merakla dinlerken Xenobia deneylerinde yardımcı olması için sınıftan bir öğrenci seçer. Bu öğrenci de bizim ezik Wesley’dir.

Wesley okuş çıkışı deneye kalır ve çok istemese de kocaman bir iğneyle aşı olur. Bu yeşil aşı onu bütün virüslerden kurtarırken aynı zamanda acayip bir çekicilik ve şehvet vermiştir. Onu gören kızlar üzerine saldırmadan edemez ve zavallı Wesley onlardan kaçmak zorunda kalır. Garip olan tek şey kafasında çıkan değişik bir yaratıktır. Bu arada aşının bir diğer yan etkisi de ergenlik hallerinin tavan yapmasıdır. Arkadaş herkesi iç çamaşırlı görmeye başlar. Bir dakika herkesi mi dedim?

Aşının birinci dozu hazır. İsteyenler yoruma…

Wesley bu durumdan şikayet etmeye başlar ve hocasının yanına gider. Ama bu arada aşının ikinci dozunu da olur. Tabii bakın arada özel hataya girmiyorum. Bizde paparazilik yok. Yani bu yeni dozla Wesley öyle bir hal alır ki havada karada nefes alan tüm dişiler; ne diyeyim şimdi bilemedim…

Tabii bu olay düşündüğünüz gibi keyifli değildir. Kasaba da ki bütün erkekler ona bilenir. Köşe başında bunu sıkıştırırlar “Lan sen misin bizim…” falan filan diye. Lakin bu aşı bildiğiniz aşılar gibi değildir. Bu konuda bizim doktorun aşıyı geliştirirken yine uzak doğudaki bazı şeyleri kullandığına dair söylentiler vardır. Şimdi ben detaya pek girmeyeceğim ama bizim elaman Kung-Fu yapmaya bile başlar; öyle bir durum yani… Tek sıkıntı ara sıra çıkan bu kafadaki yaratıktır. O da gerçek mi değil mi şüphelidir. Neyse genel olarak bakıldığında aslında işler yolunda gitmektedir.

Önlüklerin altında ne olduğunu merak edenler için

Tabii şöyle bir durum oluşur; Wesley bir kıza aşık ama diğer kadınlar onun peşini bırakmıyor. Acayip de bir çekiciliği var. Tam şarkıdaki gibi “Şeytan tüyü var bu hınzırın.” Birden parti vermek geliyor aklına, kızı etkileyecek ya bizim uşak. Kuruyor bir rock gurubu çıkıyor sahneye. Kuliste kızlar peşinde ama bu plan da ters tepiyor. Bizim ki efkarlı bir şekilde dolanırken karşısına Xenobia çıkıyor, üzerinde alüminyum folyodan bir elbise ve diyor ki; “Ben uzaylıyım, senin üzerinde deney yaptım, deney başarılı geçti, benimle gezegenime geleceksin.” Wesley inanmıyor “Benimle maytap mı geçiyorsun” deyince Xenobia çıkarıyor insan maskesini, oluyor sankim bir uzaylı.

Wesley kaçıyor, Xenobia kovalıyor, derken iş parti alanına kadar varıyor. Tabii içeriye giren bir uzaylı var, elinde de silah; kaosu siz düşünün. Yok çok öyle olmuyor. Herkes sanki sürekli uzaylı görüyor derken Xenobia olayı açıklamaya başlıyor. “Bu galaksinin iyiliği için,” diyor. “Gezegenimizde arzu, şehvet kalmadı, seni götürmemiz lazım ki olsun…” falan böyle ulusa sesleniş gibi uzunca cümleler sarf ediyor. Wesley ise eline onu geçirdiği kalan aşı ile tehdit ediyor. Tabii aşının bu etkilerini öğrenen diğer erkekler sakin kalır mı? Wesley’in elindeki şişeye saldırıyorlar ama şişe düşüp kırılıyor. O esnada Xenobia’nın yardımcısının kafasında da şu yaratıktan çıkıyor ve Xenobia, Wesley’i götürmekten vazgeçiyor.

Evrende sadece bizi yok etmeye gelen uzaylılar yok tabii böyleleri de var. Peki, biz onlara yardım için ne yapıyoruz; sorarım size?

Hikayemiz böyle bitiyor. Evli evine, köylü köyüne. Wesley ise Leanne ile ermiş muradına biz çıkalım kerevetine. (Ama siz yine de fragmandan arkadaşın aşkına bir bakın. Ne demişler gönül bu aka da…)

Fragman değil film olmuş bu.

Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?