Bad Teacher

Filmin afişine bakınca içinizde filmi izleme hissi uyanıyor. Keşke bu hissiyatın onda birini filmin ilk on dakikasından sonrada yaşasak. Film ilk dakikalarında bile hiç bir şey vaat etmiyor. Klasik amerikan aşk filmi konusu mevcut filmde. Ancak işi biraz değiştirmişler iyi olması gereken öğretmeni kötü yapmışlar.

Zengin erkek avcısı Elizabeth Halsey bir okulda öğretmendir. Hedefine ulaşmış zengin birini de bulmuştur. Bunun üzerine istifa eder ve işten ayrılır. Ancak eve gittiğinde işler hiçte eskisi gibi değildir. Sevgilisi Elizabeth’in onunla para için evlendiğini anlamış ve onu terk etmiştir.  Paraya ihtiyacı olan Elizabeth ise okuldaki işine geri dönmüştür.

Bu arada okula Scott Delacorte adında zengin yeni bir öğretmen gelir. Elizabeth bu genç yakışıklı, zengin öğretmeni tavlamak için elinden geleni yapar. Ancak başka bir rakibi vardır. Okulda bir başka öğretmen olan Amy, Scott’u çoktan ayartmıştır bile. Elizabeth ve Amy Scott için didişmeye başlarlar.

Ağzı bozuk Elizabeth, Scott’u etkilemek için göğüslerine silikon yaptırmaya karar verir. Bunun içinde paraya ihtiyacı vardır. Önce öğrencilerinin ailelerini sömürür. Sonra okulu kullanır. Sınavda sınıfının dereceye girerse çok para kazanacağını öğrenince de çocukların başına gaddar bir öğretmen olur. Hatta soruları da bin bir dalavereyle çalar ve sınıfını birinci yapar. Bu arada Elizabeth’e de aşık beden eğitimi öğretmeni Russell Gettis onu tavlamak için çok uğraşır. Ancak Elizabeth pek gönüllü değildir.

Tabi sonunda para değil aşk kazanır. Elizabeth, Russell ile birlikte olmaya başlar. Bu arada Elizabeth kötü öğretmen profili çizerken birden iyi öğretmen olur çıkar.

Film Cameron Diaz için izlenir. Ancak bu filmde kendisinin ne kadar yaşlandığını tekrar görüyoruz. Artık aksiyon dolu filmler için zamanı geçmiş gibi. Bu filmde de oyunculuğunun çok iyi olduğunu söylemek mümkün değil ancak diğer filmlerini göz önünde bulundurursak bu iyi oyunculuklarından biri. Filmin bir diğer bombası Justin Timberlake ise kesinlikle vasat bir oyunculukla embesil gibi çıkıyor karşımızda. Filmi kurtaran oyunculuklar ise yan karakterlerden, Lucy Punch ve Jason Segel‘den geliyor.

Filmin konusu çok basit ve aceleye gelmiş. Komedi olarakta çok başarılı bir film değil. Teknik açıdan oldukça sıradan. Yani tam anlamıyla sıradan basit bir film. Boş vakitte zaman geçsin diye izlenebilir.

Yönetmen: Jake Kasdan

Senarist: Gene StupnitskyLee Eisenberg

Oyuncular:

Cameron Diaz
Elizabeth Halsey
Lucy Punch
Amy Squirrel
Jason Segel
Russell Gettis
Justin Timberlake
Scott Delacorte
Phyllis Smith
Lynn Davies
John Michael Higgins
Principal Wally Snur

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1284575/

 

 

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?