Baekmanjangja-ui cheot-sarang (A Millionaires First Love)

Oturup izlemekten başka bir çare yok. Hele hafta sonları yapacakta birşey olmadığından filmler film üzerine eklenip duruyor. Günün özetini yaparsam 1 de kalk, kahvaltı esnasında bir film izle, daha sonra evi temizle bir film izle. çamaşırları yıka bir film izle, onları as ve topla izle. gece uyuyana kadar yine izle… kaç tane oldu?

Baekmanjangja-ui cheot-sarang (A Millionaires First Love)

Yine bir uzakdoğu filmi. Sanırım yine uzakdoğu filmleri krizim tuttu. 2006 Güney Kore yapımı bu duygusal fim konu olarak Türk filmlerini aratmasa da gerçekten güzel çekilmiş ve oynanmış bir filşm olma özelliğine sahip. Film sıkmadan akıp giderken eğleniyorsunuz, ancak delikanlıyı bvozar ama o kadar sıkmalara rağmen iki damla yaş gözlerinizden süzülmüyor değil yani… Kısaca konusuna gelirsek;
Kang Jae-kyung annesi ve babası küçükken ölmüş zengin bir yetimdir. 18 yaşında ona kalan mirası alabilmesi için fakir bir köyde liseden mezun olması ve bası tercihler yapması gerekmektedir ki bu onun için pek te kolay olmaz. Tabiri caizse Kang Jae-kyung şımarıklığın bokunu çıkarmış bir durumdadır. Mirası alabilmek için zor da olsa buna katlanır. Daha önce otelinde gördüğü ve tartıştığı Choi Eun-hwan ile bu köyde yine karşılaşır ve aralarında bir aşk başlar. Artık Kang Jae-kyung başka birine dönüşmüştür. Mezuniyet için bir tiyatro oyunu hazırlarlar. Kang Jae-kyung her nekadar buna karşı çıksa da mezun olmak için oynamak zorundadır. Kang Jae-kyung yavaşça Choi Eun-hwan aşık olmaya başlar ancak Choi Eun-hwan’ın ölümcül bir hastalığı vardır ve kurtulması imkansızdır.
Böyle duygusal şeyleri yazarken zorluk çekiyorum ancak yönetmenin (Tae-gyun Kim) güzel anlatımı ve karaleri insanı etkilemeden geçmiyor.
Filmden bir kaç laf alıntısı…

-Sebebini bilmesem de seni çok seviyor ve özlüyorum.
-Yağmur yağıyor.Ama bu yağmur kalbimin sana duyduğu ateşi söndüremiyor.
-Bir evi bir saat gözlersen röntgenci damgası yersin.Bunu senin için tam iki kez yaptım.Haydi, rüyalarımda beni takip etmeyi bırak.Seninle birlikte olmak, gecelerin gündüze dönmesi gibi.Şimdi artık gözlerim kapalıyken de görebileceğime inanıyorum.

http://www.imdb.com/title/tt0757157/

One comment

  1. Pingback: Higanjima

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: