Baykal ve Seks Kasedi

Şu başlık sevgili blogumun hitini arttıracak eminim. Aslında kim ne yapmış pek umurumda değil ancak yıllardır CHP koltuğuna yapışmış Baykal’ın istifa etmesi beni hafifçe sarsarken sevindirdi de. Ancak şimdi süreç CHP’ye nasıl bir aday gelmeli süreci… Ben pek aday göremiyorum… Zaten ezilmişin arkasında olan halkımız Baykal’ın bu durumundan etkilenip, duygusal yaklaşarak onu tekrar bala getirebilir. Hem CHP’nin hem de devletin. Zaten Erdoğan’da bu duygu sömürüleri ile gelmemiş miydi? Burada yapılması gereken şey Baykal’ın adımlarını sağlam atması…

Konumuz bu değil zaten. Kaset geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Bir çoğunuz izlemişsinizdir. Üzerine bir sürü de tartışma yapıldı, videonun montaj olduğu konusunda. Ayrıntılı bir inceleme yapmadım tabi, zaten pek bir şey görüldüğünü de söyleyemem. Ama bu süreçte halkın beklediği şey belli. Bunu Bülent Arınç’ta, şu cümleleri ile belirtmiş: “Benim gibi milyonlarca insan videonun gerçek olup olmadığıyla ilgili bir açıklama bekliyor.”

Evet, halkımız bunu bekliyor. Eğer böyle bir şey varsa, Baykal çıkıp bunu söylemeli. Eminim bu lan bitenin unutulması için en büyük adım olacak. Ancak hikayede bilinmezlik olması hikayenin daha da alevlenmesini sağlar. Bu yüzden gündem daha da meşgul olur. Biliyorsunuz ki reklamın iyisi kötüsü olmaz.  Burada aslında eleştirmemiz gereken kişiler, kasette bulunan kişiler değil, bu kaseti çeken bu organizasyonu yapan ve piyasaya süren kişiler. Bu hiç bir şekilde kim olursa olsun, kurum kuruluş yada şahısları yaptığı iş için iyi bir yere koymaz aksine Baykal’dan daha beter bir konuma itilmesine sebeptir.

Bu video tamamen özel hayata müdahaledir. Sonuçta eğer gerçekten böyle bir durum varsa, alan razı, satan razı olduğu için, ortada bir sorun yoktur. Kişilerin kendi iç muhasebelerini yapması gerekmektedir. Şimdi kim ak sütten çıkmış ki? Kimin böyle macerası yok? Meclisin yüzde doksanı bu macerayı yaşamıştır.

Dediğim gibi olayın büyütülmesi herkesin işine geliyor. Baykal’dan büyük bir dönüş bekliyorum şahsen… Zaman ne olacağını gösterecek bize…


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?