Beyond Sherwood Forest

Fantastik öğeler barındıran televizyon için 2009 yılında yapılmış bir film Beyond Sherwood Forest. Hikaye Robin Hood efsanesinin farklı şekilde yorumlanmış hali. Tabi film televizyon filmi olunca pek üzerine düşülmediği aşikar. Bu en başta karakter seçiminden belli ediyor kendini. Tabi efektlerde de oldukça sırıtır durumda.

Hikaye İngiltere 1174’te geçmekte. Kral Richard, Haçlı Seferinde savaşa gittiği için ülkenin yönetimini, kardeşi Prens John’a bırakılmıştır. Prens John ise Avusturya ile diplomatik ilişkilerin sağlamlaştırmak için genç ve güzel kuzeni Maid Marian’ı Avusturya prensi ile evlendirmek ister.

Bundan yıllar önce ise kralın kralın şövalyeleri bir ejderhanın peşinden gitmektedirler. İki şövalye bu ejderhayı yaralarlar. Ejderhanın yattığı yere gittiklerinde ise ağacın dibinde çırılçıplak yatan genç ve güzel bir kız bulurlar. Kız yaralı haldedir. Malcolm kızı öldürmek için kılıcını saplar ancak görür ki kızın kanı siyahtır ve kılıcı geri çektiğinde yara kapanmaktadır. Arkadaşı William Malcom’un yanına gelir ve kızı krala götürmesi gerektiklerini söyler. Malcom buna karşı çıkar kızın bu yeteneğinin mükemmel bir güç olduğunu söyler. William iyice karşı çıkınca Malcom onu öldürür.

William öldürülürken oğlu Robert bunu görür ve Malcom’dan kaçmaya başlar. Ormanda gizlenir. Bu arada ormanda başka bir boyuta açılan bir geçit bulur. Aradan yıllar geçer. Robert büyümüş ve masumun yanında olan Robin Hood olmuştur. Yolda çocukluk aşıkı olan ancak tanıyamadığı Maid Marian’ı görür. Maid Marian evlendirilmek istendiği için kaçmıştır.

Robin Hood son vurgununda kral için önemli bir belgeyi de çalmıştır. Bu sebepten dolayı kral en güvendiği adamı Malcom’a Robin Hood’la Maid Marian’ı bulması için emir verir. Öğrenirler ki, Maid Marian ve Robin Hood beraberdir.

Malcom Robin Hood’u bulmak için yıllardır zindanda tuttuğu kızı ortaya çıkartır. Kız gün ışığında ejderhaya dönüşmektedir. Ejderha Robin Hood’un klonuna saldırır. Onların içine kadar girer ve yerlerini Malcom’a bildirir. Bu arada ejderhanın Malcom’un elinden kurtulması içinde Robin Hood bir meyveyi almak için küçükken gördüğü diğer boyutun kapısından geçer.

Tabi filmde birde ejderhanın hikayesi vardır. Ejderha’da diğer boyuttan kovulmuştur. Ejderhanın annesi yıllar önce evlerini terk etmiş bu boyuttan birinden hamile kalmıştır. Geri döner ve çocuğunu doğurur, ancak çocuk çok farklıdır. Oranın halkı onu istemez. Kadını öldürürler ve küçük kızda ortada kalır.

Filmde çok hikaye anlatılıyor. Film izlendikten saatler sonra unutulabilecek yapıda. Boşta kalınca izlenebilecek, sadece meraklısı olanların izleyebileceği bir film. Sıkmıyor ancak beklentileri de karşılamıyor.

Yönetmen: Peter DeLuise

Senarist: Chase Parker

Oyuncular:

Robin Dunne
Robin Hood
Erica Durance
Maid Marian
Julian Sands
Malcolm
Katharine Isabelle
Alina
Mark Gibbon
Little John
Cainan Wiebe
Gareth

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1331323/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?