bir uykusuzluğun ardından

Tüm günü hatta ve hatta akşamı uykulu geçirdikten sonra nedense yatağa girdiğimde birdenbire uykum açılıyor ve o ana kadar uyuşukluk konusunda eline su dökemeyeceğim beynim tüm enerjisini o kısacık zaman aralığında sarfetmeye çalışarak beni uykumdan ediyor. Ya arkadaşım tamam düşün, taşın, tasarla buna bir lafım yok ama bunu uyumak için yattığım vakit yapmasan ya! Sabahında kalkıp çalışmak işe gitmek gibi bir sorunsal var.

İşte bütün sorun bu aslında. Sabah işe gidip zamanını orada harcamak. İşte hal böyle olunca birinden birini erteliyor ya da tercih etmek zorunda kalıyorsun. İlham dediğin şey ya da o yazma, düşünme, kurgulama arzusu istediği zaman gelmiyor insana. Tamam bu işi de çalışarak bir şekilde örtbas ediyorsun ama yine de bir yerden mumu yakacak kıvılcımın çakması gerekiyor. İşte o kıvılcımı daha sonra çalışarak büyütüp yeşertiyorsunuz.

Benim ilk kitap da öyle olmuştu. Aslında ikincisi de öyle oluyor. Zaten var olan o çok hayalperest olduğum dönemden gelen ve zamanla oturmuş pratikle birlikte kendini geliştiren bir şeydi. Aslıda dün yaşadığım da böyle bir şeydi. Son kitabım aslında, son okuma için raftan inmişken birdenbire aklıma farklı bir fikir geldi. O muydu bu muydu böyle mi olsaydı derken, benim uyku uçup gitti. Üç saat yatakta debelenerek geçti. Aslında yapmam gereken kalkıp aklımdaki her şeyi kurgulamak usulüne uygun bir kurgu ile akışa sokmaktı ama elbette bunu yapmadım.

Bilin bakalım neden?

Çünkü sabah erkek kalkmam lazımdı.

Bu sebeptendir ki bu sebeplerden dolayı bütün izinlerimi, tatillerimi heba ettim. Bu sene etmem ama.

Durun ben ne anlatıyordum? Yine uyku bastırdı. Malum sabah erken uyandım.

Bu arada Ahhh Belinda’dan bahsedeyim. Son dönemlerde filmlerden çok bahsetmedim. İzlemediğimden değil. Ama ne bileyim yazmak biraz zor geliyor. Bari podcast yapayım dedim, konuşmak bile zor geldi. Bu arada iş vesilesi ile iki üç saat konuşmak zorunda kaldım. Artık ne kadar süredir konuşmuyorsam çenem ağrıdı resmen. Bir de poscastde. Ne bileyim ya. Aslında sorunum kocaman beyaz kışım da değil ama bilemedim işte. Var bir şeyler var bir tutarsızlık.

Neyse kesiyorum.

Yok ya Ahhh Belinda demiştim. Olmamış ya. Ya da ne gerek varmış? Netflix bu kadar para harcamaya niyetliyse neden bana para vermiyor ki? Hemen istifa eder, merkez bankasını kıskandıracak şekilde film, senaryo, kitap basarım.

Durun ne diyordum?

Evet olmamış. Olmamış…

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: