Blood

Bu filmin neden yapıldığını anlamış değilim. Tam anlamıyla üçüncü sınıf bir film. Yani aslında o sınıfa da sokamıyorum biraz olsun özenmişler gibi görünüyor filme ancak film her şeyi ile eksik. Mantıksızlık soru işaretleri eksik olmuyor filmde. Hayır aslında bir de tür karmaşası var.

Filmin ilk karelerinde kar yağışı eşliğinde güzel bir kılıç dövüşü izliyoruz. Bu arada keşke kullandıkları kan boyası yerine salça vaya ketçap kullansalardı da göze bu kadar batmasaydı. Neyse savaşçımız, üç beş kişiyi haklar ama kendisi de ölümcül darbe alır. Bu arada sürünerek bir yerde durur. Yanına gelen güzel bir hanım efendi ona bir şeyler söyler dudaklarından öper, gözleri parlar, sivri dişlerini çıkartarak, adamcazı ısırır. Burada belirtmem lazım ki sivri dişler güzel uzuyorlar. Bu arada jenerik akmaya başlar aralarda ise tül ardı sevişme sahnesi görürüz. Ne alakaysa…

Ancak görürüz ki alakası vardır. Aradan yıllar geçmiş olaylar günümüze gelmiştir. Eski kapanmakta olan cinayet dosyalarını inceleyen polis memuru kapanmaya yüz tutmuş bir cinayet dosyasını incelerken, bir ip ucuna ulaşır ve Miyako Rozmberk adında bir kadının ismine ulaşır. Kadını ziyaret eder ve onunla konuşur. Buradan bir başka isme ulaşır ve onu da kontrol etmeye gider. İlginç bir şekilde tüm güvenliği aşarak içeri girer. Bu kısmı sorgulamıyoruz bile. Havalandırmadan olup biyeni izlemeye başlar. Burada bir kadının boğazının kesilerek öldürüldüğüne şahit olur.

Tabi kahraman polisimiz Hoshino olaya müdahale için, hemen aşağı atlar ve olaya müdahale eder ancak yakalanır. Bu ana kadar polisimiz vampirlerin olduğunu bilmemektedir. Baş vampir yanındakilere adamı suya atmalarını söyleyince denize doğru giderler. Bu arada daha önce Miyako’nun evinde gördüğümüz kör ancak kalbi ile konuşan hizmetçi kızımız polisimizi kurtarır.

Kızımız Miyako’nun evine getirir polisi. Miyako adamı çıplak bir şekilde yatağa yatırır ve kendide soyunuz, hemen bileğine bir ısırık ayarak adamın kendi kanını içmesini sağlar. Daha sonra da kendisi adamın kanından içer ve sevişmeye başlarlar. Polisimiz uyandığında yepyeni bir adamdır ve Miyako olanı biteni anlatır ona.

Kızları öldüren adam aslında ilk başta da anlattığım şu herkesi biçen sonrada ısırılan adamdır. Bu arada herkes vampir olamamaktadır, bunu vücudun kabul etmesi gerekmektedir. Aksi taktirde insanlar yanmaktadırlar. Bu arada vampir kanından çok az içenler güce kavuşmaktadır hatta kalplerinden bile konuşurlar.

Sevişme ve dövüş sahneleri ile bezenen ancak hiç birinde iş olmayan bir film. İzlemek zaman kaybı, ben ettim siz etmeyin diyorum. Final mi? İyi adam kazanıyor. Polisimiz vampirde olsa bir suçluyu affetmiyor.

Yönetmen: Ten Shimoyama

Senaryo: Shigenori Takechi

Oyuncular:


Aya Sugimoto


Guts Ishimatsu

Jun Kaname

Satoshi Matsuda

Hidejiro Mizumoto

Yuri Morishita

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1414465/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: