Bordello of Blood

Sayısız uyarlamasını gördüğümüz William M. Gaines‘ın Tales From the Crypt adlı çizgi romanından uyarlanan başka bir yapım Bordello of Blood. Yönetmen koltuğunda, Gilbert Adler var. Tabi Gilbert Adler’in prodüktör olarak daha iyi işler yaptığını biliyoruz. Son dönemde de Tales From the Crypt serisini dizi olarak yine gündeme getireceği konusunda, haberler var.

Vincent Prather adında bir araştırmacı ekibi ile hazine bulmak için yol koyulurlar. Bir lahitte ceset bulurlar. Tabi Vincent Prather’in asıl aradığı bu lahitteki cesettir. Adamları aradıklarının para olmadığını öğrenince Vincent’ın üstüne yürürler. Ancak lahitte yatan ise Lilith’dir. Ve Vincent, Lilith’in parçalı kalbini yerine koyarak onu canlandırır. Lilith canlanır canlanmaz oradaki herkesin kanını emer. Ancak onu yönetecek bir tılsım olduğu için Vincent’e bir şey yapamaz.

Olay örgüsü bu şekilde kurulduktan sonra meşhur iskeletimiz Crypt Keeper’i bir mumya ile oyun oynarken görürüz. Onlar oyununa devam ederken Crypt Keeper bize hikayenin devamını anlatır.

Asi bir grup genç barda eğlenirlerken yanlarına özel bir yerde seks yapabileceklerini söyleyen biri gelir. Ondan adresi ve giriş şifresini alırlar. İki kafadar buraya gider, şifreyi söyler söylemez içeriye alınırlar. Burası bir cenaze evidir. Ancak bir tabut içerisinde gizli bir bölmeden geçtikten sonra dünyanın en iyi genel evine giriş yaparlar. Ancak burada bulunan kadınlar birer vampirdir ve Lilith için çalışmaktadırlar. İki kafadar da vampirler tarafından esir alınır.

Bu çocuklardan biri de Reverend Current adında şovmen bir din adamını için çalışan Katherine Verdoux’un kardeşidir. Katherine kardeşini bulmak için, Rafe Guttman adında lisansı alınmış bir dedektif bulur. Rafe izleri takip ederek bu genel evi bulur ve olayı çözer. Ancak durumu biraz daha araştırınca, Lilith’in Reverend Current’a çalıştığını öğrenir. Reverend Current, Lilith’i günahkarları temizlemek için kendine köle yapmıştır.

Tabi Lilith, Vincen’ı gaza getirerek, Reverend Current’ı öldürme planları yapar. Sonunda başarırda. Şimdi ise özgür kalmıştır. Ancak karşısında bu kez, Rafe ve Katherine vardır.

Filmin müzikleri yapım yılı itibari ile başarılı. Yani bilindik ve sevilen melodiler kulaklarımıza dolanıyor. Ancak film hikaye ve kurgu bakımından sınıfta kalıyor. Aynı sınıfta kalma işlemi için oyunculukları da verebilirim. Filmde korku namına bir şey yok. İşin için genel ev sokularak erotizm seviyesi arttırılmak istenmiş. başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim. Eğlence için bilhassa dönem meraklıları için izlenilebilecek bir film. Bu arada hikayede Robert Zemeckis adını görmek beni bir hayli şaşırttı.

Yönetmen: Gilbert Adler

Senaryo: Robert ZemeckisBob GaleA L KatzGilbert Adler

Oyuncular:

John Kassir Crypt Keeper (ses)
Dennis Miller Rafe Guttman
Erika Eleniak Katherine Verdoux
Angie Everhart Lilith
Chris Sarandon Reverend Current
Corey Feldman Caleb Verdoux

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0117826/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: