Brave

Disney ve Pixar ortak yapımı olan Brave var karşımızda. Şöyle bir kabataslak filme baktığımızda filmin animasyon kısmının Pixar’a hikaye kısmının ise Disney’e ait olduğunu anlayabiliyoruz. Hikaye Pixar’ın olamayacak kadar sıg, görüntüler de Disney’de göremediğimiz kadar kaliteli. Tabi hikaye biraz da çocuklar için oluşturulmuş bu da açıkça belli.

Ancak film bana ” How to train your dragon”u çağrıştırdı. Onda bir erkeğin babasının olmasını istediği kişi olmaması durumu vardı, bunda ise bir kızın annesinin istediği gibi olmak istememe durumu söz konusu. İçten içe çocuklarımıza asi olayı mı aşıyorlar nedir bilemedim şimdi.

Hikaye aslında çok güzel başlıyor. İyi bir kurguya gireceğinizi düşünürken, birden bire hikaye evlenmek istemeyen genç kız hikayesine dönüyor. Filmin en eğlenceli ve etkili karakteri bence yaşlı büyücüydü. Büyü kazanındaki seçenekler beni çok güldürdü.

Filmdeki her şeyi aslında fragmanda görebiliyoruz. Ötesi de yok. Hikaye on dakikada yazılmış gibi. Ama animasyon oldukça başarılı. Daha iyi bir hikaye ile daha iyi bir film çıkabilirmiş karşımıza. Film 3D olarak vizyona girmiş ama ben 3D’lik bir şey göremedim. Film aslında diğer animasyonlar gibi izleyeni pek tatmin etmiyor.

Özetlemek gerekirse, sırf animasyon olduğu için izlenebilecek bir film. Bir ile filminden öte bir şey beklemeyin. Ayrıca öyle kahkaha dolu bir filmde değil. Bir kaç tebessümle sonunu getirebileceğiniz basit kurgulanmış bir hikayeye sahip animasyon filmi. He ben izlerin derim o başka.

Yönetmen: Mark AndrewsBrenda ChapmanSteve Purcell

Senaryo:  Mark AndrewsBrenda ChapmanSteve PurcellIrene Mecchi

Seslendirenler:

Kelly Macdonald
Merida
Billy Connolly
Fergus
Emma Thompson
Elinor
Julie Walters
The Witch
Robbie Coltrane
Lord Dingwall
Kevin McKidd
Lord MacGuffin / Young MacGuffin

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1217209/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: