Brüno

Ali G ve Borat karakterlerinden tanıdığımız Sacha Baron Cohen an senedir Ali G. karakterinin Tv şovunda yarattığı Brüno karakterini beyaz perdeye taşımış. Tabi Brüno’nun hayat bulması ortaya bir anlamda ağır bir komedi çıkartmış.

Brüno eşcinsel ve televizyonda moda programı yapan bir karakterdir. Ülkesi Avustralya’da çok ünlüdür. Ancak işler pek istediği gibi gitmez ve birden biri tüm ünü kaybolur. İnsanlar onu etrafında görmek bile istememektedir.

Bu sebepten dolayı Brüno tüm dünyaya kendini tanıtmak için Amerika’ya yelken açar. Tabi Amerika gibi bir özgürlük ülkesi bile Brüno gibi bir karakteri kaldıracak kapasitede değildir. Brüno ne yaparsa yapsın, tutunamaz ve bir gün düşünür. Tüm çok ünlü kişiler erkektir ve erkek olaya karar verir. Bunun üzerine orduya katılır, o da olmayınca, barış elçisi olarak Orta doğuya gider, amacı eğer büyük bir barışa imza attırırsa ünlü olabileceği yönündedir…

Brüno aslında anlatılmaz, kesinlikle izlenmesi ve dinlenmesi gerekli. Yok ben belden aşağı, bilhassa eş cinsellikle ilgili esprilerden hoşlanmam diyorsanız uzak durun derim. Zaten gözleriniz kapalı filmi izlemeye devam edersiniz.

Sacha Baron Cohen‘i uzaktan yakından tanıyan kişiler ne demek istediğimi anlamışlardır. Abartmaya gerek yok zaten film bunu yapmış durumda. Ele alabildiği tüm materyallerle dalga geçmiş… Aslında film izlenip grup olarak tartışılması gereken bir film…

Yönetmen: Larry Charles

Oyuncular:

Sacha Baron Cohen Brüno
Gustaf Hammarsten Lutz
Clifford Bañagale Diesel

Chibundu Orukwowu O.J.

Chigozie Orukwowu O.J.
Josh Meyers Kookus

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0889583/

http://en.wikipedia.org/wiki/Br%C3%BCno_%28character%29

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: