Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede

İlk filmin tutması üzerine ikinci film yapılmış. Tabi bu film ikincinin ardından gelirken hikaye kaldığı yerden devam ediyor. Zaten ilk filmin başarılı olması ikinci filmin çekilmesini tetiklemiş. Hikaye biraz zorlama olmuş. Ne uydursak ne yapsak diye uğraşmışlar. İlk filim taklit eden sahneler oldukça fazla yer almış filmde. İkinci filmin gerçekliği daha az.

Ekibimiz hapishanede sıkıntıdan patlarken bir gün doktor muayenesine giderler. Doktor onları muayene eder ve bu esnada onlara bir teklif sunar. Suç oranını düşüren bir ilaç üzerinde çalışmaktadırlar ve isterlerse kendilerini denek olarak kullanabileceklerini söylerler. Bunun karşılığı da tahliye edileceklerdir. Yapmaları gereken belaya bulaşmamaktır. Tabi ekip kabul eder.

Hapisten çıkar çıkmaz mahallede soluğu alırlar. Ama dükkanlarına mühür vurulmuş başkalarına satılmıştır. İşsiz güçsüz kalmışlardır. Bir de civara büyük bir avm açılmıştır. Esnaf kan ağlamaktadır. Bir tanıdıkları bizim ekibe işletmeleri için  bir balık restoranı bırakır. Ekip işletmeye başlar. Ancak ikinci gününde, Necmi’nin bir tanıdığı ona saklaması için kokain bırakır. Necmi kokaini saklamak için muftağı seçince Hikmet balıkları un yerine kokaine bular ve Gökhan ile yerler. Tabi mal ortada olmayınca ortalık karışır. Hikmet ve Gökhan kafa iyi dolaşırlar. İşleri bozguna uğrar.

Sonrasında mahallelerindeki esnafa destek olmak amacıyla avm’ye gizlice girerler. Amaçları broşür dağıtmak ve küçük esnafı korumaktır. Ancak avm içerisinde maç yapmaya başlayınca işler karışır. Gece matinesinden çıkan bir adama top çarpar ve adam bayılır. Bu sırada sinemadan ünlü bir oyuncu da çıkmaktadır. Ekibimiz eylemden bahsedince, ünlü kişi twitter’dan rehin alındıklarını twitler. Tabi bu olay büyür ve polis avm’ye baskın yapar. Bizimkiler yine zan altında kalmışlardır.

Genellikle kullanılan Cem Karaca müzikleri havaya sokmaya yeterliydi. Bunun haricinde oyunculuklar bu oyuncular için oldukça sıradandı. Çekimlerde de ben özel bir şey göremedim. İlk filmin kopyası demiştim ya aslında başarısız bir kopya. Daha az çaba harcandığı belli. İlk filmin beklentisi ile izlendiğinde kesinlikle hayal kırıklığı yaratıyor. Ben bunun bilinci ile izleyin derim.

Yönetmen:  Murat Şeker

Senaryo:  

Oyuncular:

Şevket Çoruh Gökhan
Timur Acar Necmi
Murat Akkoyunlu Hikmet
Didem Balçin Fatma
İlker Ayrık Servet

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt2555962/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?