Canciones De Amor En Lolita’s Club

Ünlü İspanyol yazar, Juan Marsé‘nin romanından uyarlanan Canciones De Amor En Lolita’s Club’ın yönetmenliğini, Carmen, La pasión turca gibi filmlerden tanıdığımız, Vicente Aranda yapmış. Ancak bir edebiyat eserini ekrana uyarlamak zor olduğu gibi bunu hissediyoruz da.

Fİlm sıkıcı bir şekilde ilerliyor. Oyunculukların çok başarılı olduğunu söyleyemeyiz ancak vasatta değil. Her haliyle idare eden işin gizem kısmını tam anlamı ile ifade edememiş bir film.

Paul hırslı ve davranış bozukluğu olan polis memurudur. Bir gün mafyanın da içinde önemli olan birini motosikletten fırlatmak kaydı ile yaralar. Adam yoğun bakımdadır. Bu durum emniyet teşkilatı tarafından Raul’un işten atılması işe son bulur.

Boşta kalan Raul, mafyadan da uzaklaşmış olma amacı ile ailesinin yanında gider. Burada özürlü olan kardeşinin Lolita Clup diye bir yerde çalıştığını öğrenir. Raul babasına karşı çıkar ve kardeşini bu kulüpten almaya gider. Kardeşi Valentine, genel evde çalışan Milanda adında çok güzel bir hayat kadınına aşıktır. Raul bunu hazmedemez Valentine, Milanda’nın gerçek yüzünü göstermek için, onunla birlikte olur.


Valentine ikisini görür ve kapının önündeki abisinin arabasına biner. Tam bu sırada Raulü takip eden mafya üyeleri Valentinei öldürür. Raul bunu hazmedemez, intikam almaya niyetlenir ancak kardeşinin aşık olduğu Milanda’ya aşık olmuştur. Onun yanında ayrılamaz…

Düşük tempoda ilerleyen bir film…

Oyuncular:

Corina Campos La Rubia
Yohana Cobo Djasmina
Héctor Colomé José
Joan Crosas Simón

Lara de Miguel Bárbara

Irene Escolar Jennifer
Belén Fabra Olga

Joan Gadea Comisario Sanz
Andrea Gara Rebeca
Flora Martínez Milena
Eduardo Noriega Raúl Fuentes / Valentín Fuentes

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1010415/

http://www.sinemalar.com/film/34938/Canciones-De-Amor-En-Lolitas-Club/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: