Can’t Live without Robbery (Do-dook-mat-gon Mos-sal-a)

Bir süredir yazamıyordum yoğunluktan ötürü. Eh sırtımdan yükleri attıktan sonra şöyle rahat bir şekilde bilgisayarın başına geçince arayı daraltmaya hatta bitirmeye karar verdim… Haydi hayrlısı…

도둑맞곤 못살아

Eğlenceli bir film Dodookmatgon Mossala. Şöyle özetleyebiliriz. Kahramanımız dünya üzerindeki tüm dergilere manşet olmuş ünlü bir bilgisayar oyunu tasarımcısıdır. Tabi şöhret başını almış giderken, kahramanımız ilginç hobilere sahiptir. Dağcılık, yüzme, hızlı araba kullanma gibi tüm adrenalin salgılayan sporları yapmaktadır. Bir başka hobisi vardır ki, evlere şenlik. Aslında evlere şenlikte değil. Kahramanımız, gözüne kestirdiği evlere girerek değersiz şeyler çalmaktadır.

Bir gün gözüne şehirden uzak büyük bir ev kestirir. Evin sahibi zengindir güzel bir karısı vardır ancak başarısızlıkları yüzünden ailesi ona güvenmediği için devlet memuru olarak kendi parasıyla geçinen birisidir. Başarısızlıkları hat safhadadır ki, çocukları bile onu saymaz.

Evet hal böyleyken kahramanımız  bu evi seçer. Geceleri eve gider aldığıysa, televizyon kumandası, evin hanımının yaptığı yemekler ah birde evin ortak parasından aldığı parayı evin reisinin cüzdanına koyar.

Ev ilişkileri ek sağlıklı olmayan aile bu durumu ilk başlarda fark edemez. Ama hırsız eve bir kaç kez üst üste girince olayı anlarlar. Ev sahibi bu hırsıza karşı savaş açar. Yakalamak için elinden geldiyse yapar. Üstüne üstlük ailesi destekte olmuştur. Tüm işini gücünü bırakır kendini bu hırsızı yakalamaya adar. Tabi hırsız da ona meydan okumaya devam eder… Bizim için eğlenceli onlar için zorlu bir macera çıkar ortaya. Kızlar için belirtmekte fayda var So Ji-sub başrolde.

Yönetmen Im Kyeong-soo (임경수)

Senaristler: Im Kyeong-soo (임경수), Jeong Hyung-soo (정형수), Kim Jin (김진), Seo Yoo-mo (서윤모), Sim Bong-ki (심봉기), Yoon Je-kyoon (윤제균)

Oyuncular

Park Sang-myeon 박상면 , So Ji-sub 소지섭, Song Seon-mi 송선미

Linkler:

http://ofori.wordpress.com/2009/06/01/can%E2%80%99t-live-without-robbery-calmadan-yasamakta-ayri-bir-sanat/

http://www.hancinema.net/korean_movie_Can__t_Live_without_Robbery.php

Yorumlar

“Can’t Live without Robbery (Do-dook-mat-gon Mos-sal-a)” için bir yanıt

  1. Serdar avatarı

    Güzel filme benziyor

Siz ne düşünüyorsunuz?