Celal İle Ceren

Başından beri ‘a karşı bir antipati beslemekteyim. Tabi bu antipati tabi Recep İvedik ile tavan yapmıştı. Oturup her bölümü izleme amacıyla izlemesem de ister istemez, internet ve televizyon da izlemiş bulundum. İvedik serisi beni güldürmediği gibi, Celal ile Ceren’de beni tatmin etmedi.

Film fragmandan ötesini vermiyor. Belli bir hikaye varmış gibi gözüksede çok sıradan ve dağınık olması filmin izlenimini zorlaştırıyor. Akılıca espiriler yok çoğu yerde neye gülmeliyiz, küfür etti gülmeli miyiz gibi ikilemlerde kalıyor izleyen. Oyunculuklar çok kötüydü. İki karakterin üzerine oynanmış ancak ana karakterlere etkili olan yan karakterler hiç oturmamış. Oyunculukları da kötü olmakla beraber, karaktere de oldukça yetersizdi.

Farklı karakter oluşturacağım edasıyla garip bir arkadaş grubu yaratılmış. Ancak izlerken karakterlerin bu derin arkadaşların ortak noktalarını bile yakalayamıyorsunuz. Çeşitlilik olsun da ne olursa olsun diye düşünülerek yazılmış -yazıldığını da düşünmüyorum doğaçlanmış- karakterler her birisi.

Çekimleri, görüntü kalitesi, açılar çekim teknikleri çok basitti. Sanki klasik kamera ve bir tripot yardımı ile ışık kullanmadan çekilmiş gibiydi. Ses içinde aynı şeyi söyleyebilirim iniş çıkışlar çok düzensizdi. Tüm bunlara rağmen film başarılı bir şekilde reklam kokuyordu.

Celal ile Ceren 6 yıldır beraberdirler. Bu süre zarfında ise Celal, Ceren’e evlenme teklifi etmemiştir. Celal bir arkadaşının bekarlığa veda partisine gitmek ister ancak Ceren buna izin vermez. Bunu üzerine Celal, Ceren’e yalan söyleyerek partiye gider. Celal’in gittiği partideki konuşmaları ve tavırları arkadaşı tarafından Facebook’a eklenir. Bu videoyu gören Ceren’de küplere biner ve tartışırlar. Celal arkadaşlarının gazına da gelerek, Ceren’den ayrılır.

Bu süreç hızla ilerlerken birden bir Celal, Cerensiz yapamayacağını anlar ve bu kez onunla tekrar beraber olmak için girişimlere başlar. Ancak Ceren inattır ve hemen durumu kabullenmez. Olaylar bu şekilde gelişir.

Film IMDB’de en kötü yüz film sıralamasında birinci olmuş. Her ne kadar bu sonuç için İnci Sözlükçülerin parmağı var dense de bence gerçekçi bir oy almış. Ben filme hiç bulaşmayın derim. Muhtemelen bu film benim de izlediğim ilk ve son  filmi olacak.

Yönetmen: 

Senaryo: 

Oyuncular:

Celal
Ceren

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt2610768/

Yorumlar

“Celal İle Ceren” için 2 yanıt

 1. Cuneyt avatarı
  Cuneyt

  uzun zamandır takip ediyorum blogunuzu son 1 bucuk aydır hic guncellenmiyor:(
  paylaşımlarınızı bekliyorum 🙂

  1. Kişisel Depresyon Anları avatarı
   Kişisel Depresyon Anları

   Merhaba öncelikle ilginiz için teşekkürler benim de blogtan en uzun ayrı kaldığım dönem oldu. Malum yaz dönemi iş tatil ıvır zıvır derken zamanın nasıl geçtiğini anlamamisim ancak yazilmayi bekleyen filmler var her şey yoluna girer girmez yani rutine burundugunde yazılar devam edecek. 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?