cep telefonu ile konuşmak otobüsleri bozar mı?

bilmiyoruz efendim… kimse bilmiyor. ama az önce işten dönerken böyle bir olaya şahit oldum. şoförün savunması cep telefonu ile konuşulduğu yönündeydi. güya ekranda öyle gösteriyormuş. gerçi otobüs ilk hareket ettiğinde bende telefonla konuşuyordum hatta benimle birlikte bir kaç kişi daha bu eylemi gerçekleştirmekteydi. hele bir bayan vardı ki maşallah inene kadar konuştu ki bu 10 dakikalık bir zaman zarfıydı. tabi o indi görünürde cep telefonu ile konuşulduğunu tespit edemedim lakin o şahsın inmesinden 20 dakika kadar sonra otobüs durdu ve çalışmadı. çalışması için 20 dakikanın geçmesi gerekiyormuş ki olay anında pek telefon aktivitesi görmedik.

neyse haliyle otobüsü terk edip aktarma işlemine başladık. ancak tabi olay bununla da bitmiyor. İETT gibi günde bir otobüsünde binleri taşıyan bir firma madem otobüsleri bozuluyor da bunun için bir önlem almıyor? Mesela otobüslere sinyal bozucu takılabilir. otobüslere bindiğin anda telefonun çekmez. yahut otobüslere zarar vermeyecek ekstra donanımların olduğunu biliyoruz.

Acaba bu sorumsuzluk şöforlerin yaptığı hataları başkalarına yüklemek için mi devam ediyor. kim kısa vera uzun süreli mesafede telefonunu kapatır ki? yani telefonum da kapalı gezeceksem bunu yanımda taşımanın ne anlamı var? ve bu telefonlar sadece konuşurken mi bozuyor bu aksanları?

yani bütün gün otobüs kullanan iett şoförü sanıyorum ki cep telefonu kullanmayanlardan seçiliyor. aklımdaki soru işaretleri çok. lakin ben mi saçmalıyorum onlar mı bilinmezlik içindeyim…

yada çözüm istiyorum…


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?