Children Of The Corn: Genesis

Children Of The Corn serisinin 1985 yılında çekilen ilk filiminden sonra seri edası ile çekilmiş filmler topluluğunun son filmi Children Of The Corn: Genesis. Ancak bu film ile ilk filmin arasında nasıl bir bağlantı var bir türlü çözemedim. İlk film ve asıl hikaye o kadar değişime uğramış ki, aslında filmi izlerken tek ortak noktanın filmin adı olduğunu görüyoruz.

Gerek mekan, gerek efektler ve kurgu açısından basit bir film Children Of The Corn: Genesis. Televizyon filmi bile denemeyecek kadar basit. Oyunculuklar oldukça vasat. Filmi izlerken neyin ne olduğunu anlamıyorsunuz. Aynı şekilde diyaloglarda yersiz ve ne olduğu belirsiz. Film aynı zamanda yüzlerce klişeyi içinde barındırıyor. Yani ne geren, ne korkutan ne de zevk veren bir film.

Filmin eski yapımla tek alakası, yine yolda bir çiftin kalması. Bunun haricinde diğer kısımlar klasik korku filmlerinden öteye gitmiyor. Zaten film video filmi olarak yapılmış. Tim ve Allie bir çölde kaybolmuşlardır. Bu sırada arabaları bozulmuştur. Kendilerine geceyi geçirecek ve tamirciye telefon edecek bir yer ararlar. Bulundukları yerden biraz uzakta ev görürler ve buraya giderler. Tim kapıyı çalar ve kapıyı Preacher adında gizemli bir adam çıkar.

Preacher onları içeri almak istemez. Bu durumda Allie’nin nedenini bilmediğimiz gereksiz ıstalatı ile karşılaşırız. Preacher, Allie’nin baskısına dayanamaz ve onları eve alır. Preacher, Oksana adlı Rus asıllı bir kadınla evlidir. Tim, tamirciyi arar ve ancak sabaha karşı gelebileceklerini öğrenir. Preacher uyumadan önce Tim ve Allie’ye ortalıkta gezmemelerini üstüne basarak söyler. Gecenin ilerleyen saatlerinde Tim ve Allie tuhaf sesler duyar, Preacher ve Oksana ise sesleri duymadıklarını söyler. Allie tuvalete gitmek bahanesi ile evden dışarıya çıkar ve dışarıda gizlice dolanmaya başlar. Allie küçük bir çocuğun bir barakaya kapatıldığını görür.

Durumu haber vermek ister ve geriye döner. Ancak Preacher’a yakalanmışlardır. Tim ve Allie odalarına geçerler ancak garip bir güç onları odadan ayırmamaktadır. Genç cift oradan kurtulmaya çalışır ve olaylar gelişir.

Belirttiğim gibi çok önemli olmayan zaman kaybı bir film Children Of The Corn: Genesis. Korku, gerilim namına bir şey yok. Oyunculuklar, kurgu, görsellikte aynı şekilde. Kesinlikle tatmin etmeyecek bir film.

Yönetmen ve Senaryo: Joel Soisson

Oyuncular:

J.J. Banicki
Cole
Dusty Burwell
Çocuk
Kai Caster
Kelen Coleman
Allie
Billy Drago
Preacher
Barbara Nedeljakova
Helen

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1745672/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?