Coffee House / 커피하우스

Bir diğer adı ile de  페이지 원 / Page One olarak bilinen dizi, 17 Mayıs – 27 Temmuz 2010 tarikleri arasında SBS kanalında yayınlanmış. Dizi 18 bölümden oluşmakta. Haftada iki gün yayınlandığından olsa gerek yavaş yavaş dizilerin bölüm sayısı da artmakta. Diziyi kısa süre içerisinde izledim. Ancak bu dizinin iyi olduğu anlamına gelmiyor. Bu izleyiş sebebi sadece bitse de kurtulsam amaçlıydı.

Dizide klasik K-drama yapısı mevcut. Aslında senaryonun da bu yönde ilerlemesi başlarda beklentim dışında ilerlemesiyle bende ne oluyoruz etkisi yarattı. Ancak ilerleyen bölümler kesinlikle beklentiyi karşılayamadı.

Her dizide olduğu gibi bunda da fakir kız, zengin erkek ikilisi mevcut. İlk dakikalarda Zengin olan erkek tesadüfen fakir olan kızın işlettiği kahve dükkanına gelir ve burada ilginç bir tanışma olur. Tabi bir karşılıklı bir aşkı beklerken aşk kız tarafından tek taraflı başlar. Bu sırada kızın yanına gelen okuldan arkadaşı nasıl oluyorsa bu zengin kişi ile arkadaş ya da kardeştir. İşte bu bölümü kaçırdım. Zaten bu kişide ortadan birden kaybolur.

Kızın arkadaşı zengin çocuğa kızı işe almasını ve ona olan borcunu bu şekilde kapatmasını çocuğun adı Lee Jin Soo kızın adı ise Kang Seung Yeon’tur. Lee Jin Soo başarılı genç bir yazardır. Ancak zor biridir. Ortalıkta fazla görünmez, kapanıp bir kaç senede kitabını bitirdikten sonra senelerce ortadan kaybolur ve kimse ondan haber alamaz. Yine böyle bir gezi sonrasında Kang Seung Yeon ile tanışmışlardır.

Lee Jin Soo çalıştığı yayın şirketinin müdürü Seo Eun Young ile üniversiteden beri yakın arkadaştır. Aslında Seo Eun Young, Lee Jin Soo’ya aşıktır ama bunu söyleyemez. Seo Eun Young’un peşinde ise yine üniversite döneminden arkadaşı Han Ji Won vardır. Evlenme arifesine gelmişlerdir ama Han Ji Won’un çapkınlıkları sebebiyle evlilik yapılmamıştır. Han Ji Won şimdi Seo Eun Young’dan özrü dilemektedir.

Kang Seung Yeon, Lee Jin Soo’nun yanında çalışmaya başlayınca iyi bir sekreter olmak için çabalar. Ama sakarlığı onun bir kaç kez işten olmasına sebep olur ama  Kang Seung Yeon işin ucunu bırakmaz iyi bir sekreter olmak için çabalar. Tabi Lee Jin Soo’de ona türlü türlü eziyetler yapar. Biz izleyici olarak arada aşkın peydahlanacağından şüpheleniriz ama öyle bir şey de olmaz. Dizinin yarısından fazlası bu eziyetlerle gereksiz bir biçimde aksiyonsuz geçer.

Dizi yarıdan sonra hatta 12. bölümden sonra hareketlenmeye başlar. Herkes birbirine aşkını açıklar. Seo Eun Young, Lee Jin Soo, Han Ji Won’un geçmişe dair ilişkilerini anlarız. Seo Eun Young aşkını Lee Jin Soo’ya itiraf eder. Bu arada aynı işi Kang Seung Yeon’da yapar. Han Ji Won zaten Seo Eun Young’un peşindedir. Derken Lee Jin Soo yine ortadan kaybolur. Bir kaç sene sonra tekrar geri döner. Amacı Seo Eun Young ile birlikte olmaktadır ama Seo Eun Young,, Han Ji Won ile evlilik arifesindedir. Onların işi bozulmasın diye Kang Seung Yeon ile sevgiliymiş rolü yaparlar. Bu arada Kang Seung Yeon radyoda metin yazarı olmuştur.

Bu dakikadan sonra Lee Jin Soo’nun tabularını kırması, ilişkilerin kurulması ve ilerlemesini izliyoruz. Filmin aksiyonu son altı bölümde yaşıyoruz. Açıkçası bu muydu dedirtiyor. On sekiz bölüm yerine sadece sekiz bölüm bu diziyi kurtarmaya yeter de artarmış bile. Yine de oyuncular oldukça sempatikti. Zaten Seo Eun Young rolündeki Park Si Yeon dizinin benim tarafımdan izlenmesinin en büyük sebebiydi.

Görsel olarak farklı mekanlar vardı. Bu Kore ne kadar büyükmüş demeden edemedim. Sanıyorum onlar bizim gibi aynı mekanları fazla kullanmıyorlar. Kurgunun başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim. Yine dizide devamlılık sorunları vardı. Ancak her zaman dediğim gibi buna alıştık. Özetle eğlenceli olmasına karşın çok şey vermiyor dizi. İzlenmesede olur.

Yönetmen: Pyo Min Soo

Senaryo: Song Jae Jung (송재정)

Oyuncular:

Kang Ji Hwan … Lee Jin Soo

Park Si Yeon … Seo Eun Young

Ham Eun Jung … Kang Seung Yeon

Jung Woong In … Han Ji Won

Park Jae Jung

Linkler:

http://wiki.d-addicts.com/Coffee_House

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: