Constantine

Senenin en çok beklediğim dizilerinden biri de Constantinedi. malumunuz üzre Constantine DC Comics’in ünlü korku çizgi romanı Hellblazer‘dan uyarlanmış. Tabi diziden önce Francis Lawrence yönetmenliğinde film olarak karşımıza çıkmıştı Constantine. Her ne kadar dizi filmin adını kullanarak devam etse de bçlüm sayısının fazla olması banna çizgi romana daha yakın olabileceğini düşlündürdü. Bu sebepten dolayı film ile bir kıyaslamaya girmeyeceğim.

Aslında dizi ne yaptığını bilmez bir şekilde başlardı. İlk bölüm gösterimi önceden yapıldı berken haftalar sonra ikinci bölüm verildi. Ancak bir ile ikinci bölümün arasında çok fazla fark vardı. Constantine bir polisiye gibi her bölüm ayrı bir konuya değiniyor. Zaten gödüğümüz kadarıylada genelde polisiye olaylar üzerine yoğunlaşılıyor. Bununla ilgili bir sıkıntım yok. Olması gerektiği gibi.

Her bölüm ayrı bir hikaye işlenmesi güzel ama bana hikayeler biraz basit gibi geldi. Constantine çizgi romanda büyülere ve ritüellere çok fazla ayrıntı verirken dizide bu ayrıntılarla pek karşılaşmadım. Aynı şekilde dölüm hikayeleri günü kurtarırken daha tam anlamıyla ana hikaye oluşmuş değil. Finalde karşılaştığımız Manny çift taraflı oynaması bir izleyici oalrak bana çok doğal geldi ama sanıyorum ki dizi yapımcıları bunu büyük bir olaymış gibi ikinci sezon onayı almak için koz olarak kullanmaya çalışmışlar.

Bu arada henüz dizinin ikinci sezon onayı çıkmadı. Bu tarz dizileri seven biri olarak devam etmesini istesem de dizinin şu anki gidişatı sanki bana devam etme şansının düşük olduğunu hissettiriyor. Belki ikinci sezon daha aksiyonlu ve daha derli toplu bir Constantine çıkar karşımıza.

Dizinin açılış jeneriği ve müziği çok güzel. Ancak teknik açıdan zayıf. Efektler çok fazla göze batıyor. Böyle bir yapım için olmaması gereken çşeyler aslında. Ana karakter oyunculukları iyi. Ancak bölümlerdeki yan karakterler zaman zaman oyunculuk konusunda sırıtabiliyor. Yinede meraklısı için izlenebilir bir dizi Constantine.

Kreatörler: Daniel Cerone, David S. Goyer

Oyuncular:

Matt Ryan
 John Constantine
Harold Perrineau
 Manny
Angélica Celaya
 Zed Martin
Charles Halford
 Chas Chandler
Michael James Shaw
 Papa Midnite

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt3489184/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: