Dakara Boku wa, H ga Dekinai

Dakara Boku wa, H ga Dekinai (So, I Can’t Play H! だから僕は、Hができない) oldukça eğlenceli bir anime. Güzel hatunlar ve bol bol popo ve göğüs içerdiğinden erkeklerin daha çok dikkatini çekeceğinid üşünüyorum. Bununlar birlikte sapık olana ana karakterimiz aslında sapıklığın gelip geçici aslıl olanın sevgi ve aşk olduğunu anlatıyor bize. Yani kısaca animenin ana fikri bu.

Ryosuke Kaga, Momozomo Akademisinde lisede okumaktadır. İşi gücü kızlar ve sapıklı olan bu çocuğun ona aşık bir de Mina Okura adında yakın kız arkadaşı vardır. Ryosuke her ne kadar büyük göğüslü yakın arkadaşı hakkında ufak düşüncelere sahip olsa da yakına rkadaşı olduğu için onu fantazilerine pek katmaz. Ryosuke’nin en büyük özelliklerinden biri de dobra olmasıdır. Aklına geleni direkt söyler.

Bir gün Ryosuke eve dönerken yağmurda öylece bekleyen güzel bir kız görür. Ryosuke kızla tanışır ve onu evine davet eder. Kızın adı Lisara Restall’dır ve kendisi bir şinigamidir. Dünyaya da kendi dünyalarını kurtrmak için enerji kaynağı bir insanı bulmak istemesidir. Aldıkalrı duyuma göre ise bu insan Ryosuke’nin okuduğu okuldadır. Lisara, Ryosuke ile bir anlaşma yapar, dünyada kalması için ona enerji lazımdır. Enerjinin kaynağı Ryosuke olacaktır. Bu esnada Lisara, Ryosuke’nin az ömrü kaldığın öğrenir karşılığında onun ömrünün uzamansına yardımcı olacaktır.

Tabi bu önemli kişi araştırırken diğer dünyadan gelen kötü şinigamiler tarafından saldırıya uğrarlar ve işlerine çomak sokmaya çalışanlar olur. Onlara karşı da Lisara ve Ryosuke savaşır. Savaşlar esnasında Ryosuke’nin enerjisine herkes şaşırır. Ryosuke’nin bu enerjisi ise sapıklığından gelmektedir.

Lisara ve Ryosuke kötülerle savaşırken ortaya, Lisara’nın kuzeni Kyūru Zeria ve liseden beri ezeli rakibi dünyada da ünlü bir manken olan Iria Fukumune olaya dahil olur. Etrafı böylesine güzel kızlarla çevrilmiş olan Ryosuke ise kendini cennette gibi hissetmektedir.

Günün birinde kütüler dünyaya gelir ve Mina’yı kaçırırlar. Ryosuke ve Lisara’da diğerleri ile birlikte onu kurtarmak için diğer dünyaya giderler. Bu sırada Ryosuke kendi hakkında bir gerçeği öğrenir. Hiç tanımadığı babası da bir şinigamidir ve önemli bir kılıcın parçasını Ryosuke’nin içine saklamıştır. Ryosuke büyük kötüyü bu öldürmek için bu kılıcı ve gücü kullanır ama iyilik yapmak siterken aslında ortalığı daha da karıştırmıştır.

Ben izlerken oldukça eğlendim Dakara Boku wa, H ga Dekinai’yi. Sizde anime izlemekten hoşlanıyorsanız bu anime içinde vaktinizi ayırın derim. Ryosuke tam bir ergen profili görebiliriz.

Yönetmen: Takeo Takahashi

Senaryo: Naruhisa Arakawa

Seslendirenler:

Hiro Shimono Ryosuke Kaga
Aya Endo
Lisara Restall
Kaori Ishihara Mina Okura
Arisa Nishiguchi Kyūru Zeria
Misato Fukuen Iria Fukumune

Linkler:

http://en.wikipedia.org/wiki/So,_I_Can’t_Play_H!

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?