Dark Mirror

2007 ABD yapımı olan filmin yönetmenliğini, Pablo Proenza yapmış. Filmin senaristi ise yönetmen ile birlikte Matthew Reynolds. Film alışılmışın dışında pek bir şey vermiyor bize. Ancak deneysel bir film diyebiliriz bu film için. Deneysel dememin sebebi ise klasik korku filmlerinin karanlık atmosferinin bu filmde yer almaması.

Yönetmen, Pablo Proenza klasik korku klişelerini acaba aydınlıkta çekersem nasıl olur diye düşünmüş ve bu filmi yapmış. Açıkçası sürekli korku filmi izleyen bir insan için pekte tatmin edici değil. Hatta aydınlıkta korku filmi hiç mi hiç tatmin edici değil. Ancak şöyle bir özelliği göz ardı etmemek lazım, film gayet sakin izleniyor.

Deborah Martin işsiz bir fotoğrafçıdır. Eşi ve çocuğu ile birlikte yeni bir eve taşınır. Deborah, ev işlerini yoluna soktuğunda etrafta fotoğraflar çekmeye başlar. Her şey güzel devam etmektedir. Bir gün odasında aynaya bakarak kendi fotoğrafını çekerken farklı bir görüntü görür objektifte. Çektiği resme bakar ancak farklı bir yeri göstermektedir. Bunun banyosu olduğunu anlar. Banyo aynasında fotoğraf çektiğinde ise başka bir yeri fotoğrafı çekilmiştir.

Deborah bu durumdan huzursuz olur. Evin içerisinde garip şeyler olmaktadır ancak buna bir anlam veremez. Bu arada fotoğrafladığı kişiler ölmeye başlamıştır. Bu olayı araştırmaya başlar tabi araştırdıkça olayın gerçek yüzünü öğrenmeye başlar.

Pek heyecansız, meraksız giden bir film. Senaryoda hikaye iyi saklanmış gibi gözükse de film aynı tadı vermiyor. Hem çekim teknikleri olarak hemde senaryo olarak bir çok klişeyi barındırıyor. Beni filmden soğutan başlıca şey ise Deborah karakterini oynayan Lisa Vidal. Hem karakteri canlandırmakta pek başarılı olamamış, sanki filmin genelinde yapıştırma gibi durmuş.

İzlense de olur izlenmese de tarzı bir film…

Yönetmen: Pablo Proenza

Senaryo: Pablo Proenza, Matthew Reynolds

Oyuncular:

Lisa Vidal Deborah Martin
David Chisum Jim Martin

Joshua Pelegrin Ian Martin

Lupe Ontiveros Grace
Christine Lakin Tammy

David Farkas Chad
John Newton Brendan

Linkler:

http://www.darkmirrormovie.com/

http://www.imdb.com/title/tt0486651/

http://www.sinemalar.com/film/32485/Dark-Mirror/

Yorumlar

“Dark Mirror” için 4 yanıt

 1. kamil avatarı
  kamil

  ulan eşşeoğlueşşek hayvan ulan terbiyesiz her filme bok at Türkçe’nin amına koy nedir lan senin olayın? Paran varsa sen çek bi filmde izleyelim kalıbını ziktiğim denyo seni. Yok izlenmez, yok kötü, yok berbat, yok izlense de olur izlenmese de…yazdıklarını ciddiye alanlar da izlemeyecek bu filmleri ona yanıyorum.

 2. sophie avatarı
  sophie

  kda bir sinema tutkunu,sevdiği/sevmediği /bayıldığı/nefret ettiği filmlerinin hepsini burada bizlerle paylaşıp çok da iyi bir iş yapıyor.her daim olan bir şey ”meyva veren ağaç taşlanır”. ama bu durum meyva veren ağaçları etkilemez.konuşur konuşur susarsınız.hatta beğenmeyen takip etmez.olay budur.

 3. sophie avatarı
  sophie

  ayrıca ”margaritas ante porcos” kda’cığım boşver.

 4. nazyera avatarı
  nazyera

  ayrıca ne olduğu belli olayan kişi,türkçesini beğenmediğini söylüyorsun! iyi ki beğenmiyorsun.kda senin gibi harika türkçe kullansaydı senin gibi mallar okurdu sadece …..

Siz ne düşünüyorsunuz?