Decoys 2: Alien Seduction

İlk filmin biraz değiştirilmiş hali ile karşı karşıyayız. Tabi ilk filmin çekilmesinin üstünden üç yıl geçtikten sonra gençleri olayı biraz daha aşmış olarak görüyoruz. Lakin bu filmde sanki gençlerin yaş ortalaması biraz daha düşmüş gibi geldi bana. Yani anlayacağınız daha fırlama ve daha gençler var karşımızda. Bu filmde aslında ilk filmin akışına ayak uydurmuş. İlk filmdeki gibi kahramanlarımızdan birinin yanında bir kız vardır ve ikisi beraber değildir. Aynı şekilde Çocuğun grup arkadaşları ilk kim kimle yatacak diye iddiaya girerler.

Tabi iş biraz daha teknoloji çağına yakın olunca bilgisayardan program yapmalar ekibe ücretli üyelikler de söz konusu olur. Yani masum bir şekilde başlayan iddia alır başını büyür. Bu arada uzaydan gelen güzel yaratıklarda kendileri için erkek bulmaya devam ederler. Tabi onlar için önemli olan çiftleşmek ve soylarını devam ettirmektir.

Şimdi diyeceksiniz ki filmin değişen karaterlerinden başka ne farklılığı var aslında pek bir farklılık yok. Ancak ilk filmden bildiğimiz Constance ve Luke karakterleri bu filmde de varlar. Luke okuluna asistan olarak gelmiş bir araştırmacıdır. Constance ise okulda doktordur ve aynı zamanda uzaylı soydaşlarını insanlar hakkında bilgilendirir ve onları yönlendirir.

Luke yaşadıklarından sonra olanları unutamamıştır. Etrafta sürekli o yaratıkları görmektedir. Aynı zamanda onları ayrıntılı bir şekilde resmeder. Bu durumu psikoloğunada anlatır. Ancak kimse olan biten konusunda ona inanmamaktadır. Olayı tek fark eden ise Sam adında biridir. Arkadaşlarını uyarır ama kendisini pek takan olmaz. Bu sırada yolları Luke ile kesişir ve ikisi bu olayı araştırmaya başlar.

Bir ara Luke, Constance’yi görür ve onu yakmaya çalışır. Zaten vukuatlı olan Luke yakalanır ve hastalığı sebebi ile yatağa bağlanır. Ona yardım edense ona tek inanan Sam olur. Sam ve Luke bu dakikadan sonra yaratık avına başlarlar. Tabi ekibe onlara inanmayan Luke’un doktoru ve diğerleri de katılır. Tüm yaratıkları öldürdüklerini düşünürlerken başka yerden sesler duyarlar. Buraya gittiklerinde döllenmiş erkekleri bulurlar ve yeni bir türün doğuşuna şahit olurlar. tabi film belki devam eder edası ile final yapar.

Ben filmin ilk dakikasından itibaren Luke’un doktoru Dr. Alana’dan çok şüphelendim ama ondan bir şey çıkmadı. Oysaki potansiyel uzaylı vericiliğine sahip bir abla profili çiziyordu kendisi. Tüm bunların haricinde ilk filmden daha aksiyonu bol ve eğlenceliydi diyebilirim bu film için. Devamını da bekliyorum lakin gelmez gibi.

Yönetmen: Jeffery Scott Lando

Senaryo: Tom Berry (hikaye), Miguel Tejada-Flores

Oyuncular:

Corey Sevier
Luke Callahan
Tyler Johnston
Sam Compton
Kailin See
Stephanie Baxter
Kim Poirier
Constance Snowden
Dina Meyer
Dr. Alana Geisner
Tobin Bell
Professor Erwin Buckton

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0400347/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: