Demonic

Yerli film sitelerinde ve yorumlarında filmin senaristi olarak James Wan adı geçmiş ancak IMDB’den bakıp bir kaç yabancı sitede de kontrol ettiğimde James Wan’ın yapımcı olduğunu gördüm. Yani ne filmin senaryosuyla ne de yönetimi ile bir alakası var. Tabi ister istemez James Wan adı da filmin beklentisini yükseltiyor.

Filmin yönetmen koltuğunda Will Canon var. Ben yönetmenin ilk filmini izlemiş olmama rağmen yönetimini beğendim. Ufak tefek klişeler barındırsa da genel anlamda filmin açıları ve yönetimi ve tonlamasını beğendim. Oyunculuklar da fena değildi. Film her ne kadar korku türü bakımından bekleneni vermese de fena bir gerilim filmi değildi.

Film aslında o klasik hayaletli ev filmlerinden biri. Filmin sonunda biraz ter köşe yapma çalışılsa da bu durum çok etkili olmamış. Evet bir çok standart korku filmi içinden sıyrılabilecek kapasitede ama bu ortada çok fazla klişe ve tek düze yapım olmasından kaynaklı. İşin içine biraz da polisiye katılarak filmin son dönem farklılığı ortaya koyulmuş.

Dedektif Mark Lewis, Louisiana’da terk edilmiş bir evde, öldürülmüş altı üniversite öğrencisinin olayını araştırmak için bu eve gider. Olay yerine vardığında burada evden sağ çıkmayı başaran John’u bulur. Psikolojisi bozulmuş olan John’un un sorgulanması için olay yerine bir psikiyatrist çağrılır. Dr. Elizabeth Klein, John’u sorgulamaya başlar. Bu esnada öğrencilerin çektiği video görüntülerini bizde hikaye ile birlikte bizde izlemeye başlarız.

Görüntüler ve John’un anlattıklarıyla birlikte aslında onların bir ruh çağırma ayini yaptıkları ve gelen kötü ruhun onları katlettiği ortaya çıkar. Mark ve Elizabeth bu duruma pek inanmasa da aslında kötü ruh aslında oradan ayrılmamıştır.

Özetlemek gerekirse çok beklentiyi karşılamayan ama piyasadaki filmlerin üstünde bir film Demonic. Korku filmi yokluğunda rahatlıkla izlenebilecek bir film.

Yönetmen: Will Canon

Senaryo: Max La BellaWill CanonDoug Simon

Oyuncular:

Maria Bello
Dr. Elizabeth Klein
Frank Grillo
Mark Lewis
Cody Horn
Michelle
Dustin Milligan
John
Megan Park
Jules

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1841642/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?