Despicable Me / Çılgın Hısız

Şurada vakti zamanında filmin tanıtımını yapmıştım. Aslında tanıtım yazısında da ayrıntılı olarak karakterlere yer verilmiş. Şimdi ise anlatacaklarım bu filmi ben neden sinemada 3D olarak izlemedim yönünde. Film oldukça eğlenceli. Resimlerde de görülen, şu yeşil karakterler ise asıl filmi eğlenceli kılanlar. Geri kalan biraz fasa fiso.

Dünyanın en büyük kötü adamı olmaya  istekli Gru o küçük yeşil yardımcıları “minyonlar” dünya tarihindeki en büyük soyguna hazırlanmaktadırlar Gru’nun hedefi Ay’ıı çalmak ve şantaj yaparak büyük para götürmektedir. Bunu ise yeni icat edilen küçültme makinesini öncelikle çalarak yapacaktır. Ancak kendisini Ay’a götürecek finansman bulma işini becerememiştir. Büyük kötü finansörü artık Gru’dan umudu kesmiştir. Tabi bu arada bir başka kötü Vektör çaldığı piramitlerle gündeme oturmuştur.
Gru bunalım içinde dolanırken küçültme silahını da Vektöre kaptırmıştır. Onu Vektörden çakmak için planlar yapar. Görür ki, Vektör’ün kurabiye zaafı vardır. Takipleri sırasında yetimhanede yaşayan üç kıza da kurabiye siparişi vermiştir. Glu’nun aklına dahiyane bir fikir gelir. Üç küçük kızı Vektörün evine girmek için evletlık edinir. ve planlarına onları da alet eder.
Glu kızların da yardımıyla küçültme cihazını alır. Ancak kredi işinin yattığı kesinleşince yapacak bir şeyi kalmaz. Tek başına bir roket yapmaya koyulur. Bu arada kızlar onun işini aksatıyor daha doğrusu onu iyi bir baba yapıyor diye onları geri gönderir. Şimdi işine daha fazla odaklanmaya başlamıştır ve sonunda ayı çalar.
Tabi her şey istediği gibi gitmez. Döndüğünde ise kızlar kötü Vektör tarafından kaçırılmıştır. Onları kurtarmak için savaşmaya başlar bu kez de.
Çok eğlenceli bir animasyon. Sıkıntılı anlarda  zevkle izlenebilir.
Senarist:
Ken Daurio senaryo
Sergio Pablos hikaye
Cinco Paul senaryo
Seslendirenler:
Steve Carell Gru
Jason Segel Vector
Russell Brand Dr. Nefario
Julie Andrews Gru’s Mom
Will Arnett Mr. Perkins
Kristen Wiig Miss Hattie
Linkler:

One comment

  1. Pingback: Despicable Me 2 - Kisisel Depresyon Anları Film

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: