Dhoom 2

İlk filme şuracıkta yer vermiştim. Fırsatını yakalayınca da ikincisini izleyeyim dedim. İlk filmdeki ikilimiz Ali Akbar Fateh Khan ve Jai Dixit bu filmde de yine beraberler. Arkadaşlıklarını biraz daha ileriye taşımış Ali Akbar polis teşkilatına dahil olmuştur. Tabi ikisi birbirinin partneri olmuştur.

İkinci filmin de süresi iki buçuk saat. Araya giren dansları çıkarırsak filmden geri kalan süre zarfında sürekli aksiyon dahil filme. Zaten filmin daha ilk dakikalarından aklımızın alamayacağı bir aksiyon ile başlıyor film. Aklımızın alamayacağı diyorum cidden öyle. Mantık sınırlarını zorlayan bir aksiyonla açılıyor perde. Tabi ilk filmden olan bitene aşina olmayan için bu sahneler biraz abartı gelebilir.

İlk filme oranla aslında kurgu bana biraz daha basit geldi. Ancak yine aksiyon düzeyi tavan yapmış durumda. Film ilki kadar eğlenceli. Ali yine tavır ve diyalogları ile gülmekten geçirirken, Jai’de de biraz yumuşama görüyoruz.

Ekibimiz bu kez arkasında A imzası bırakan bir hırsızın peşinden gidiyor. Öyle ki bu hırsız uluslar arası bir hırsızdır. Hindistan sınırları içerisinde olan bir hırsızlık için de Ali ver Jai görevlendirilir. Ancak yıllardır bu hırsızın peşinde olup onu izleyen Sonali Bose’da ekibe dahil olur. Sonali, çok güzel bir kadındır ve Jai’nin eski arkadaşıdır. Anladığımız kadarıyla zamanında aralarında bir şeyler de olmuştur. Bu arada Jai’nin karısı Sweety hamiledir ve Sonali’yi içten içe kıskanmaktadır. Tabi Ali de boş durmaz hemen Sonali’ye yazmaya başlar.

Ali kendi halinde çırpınıp dururken Jai hırsızın izini bulur ve bir sonraki planının Brezilya’da olduğunu anlar. Ali ve Jai apar topar buraya gider. Tabi hırsıza yakınlaşmak için kullandıkları başka bir hırsız olan Sunehri’de yanlarındadır. Bu akıllı hırsıza karşı Jai iyi bir kart oynamıştır ama Sunehri, A’ya aşık olur. Tabi bu durum biraz işleri karıştırır. Sunehri iki arada bir derede kalır. Bu esnada Ali’nin bir başka derdi vardır. Brezilyada Sonali’nin kardeşi Monali’ye aşık olur. Kızın yakınlığı karşısında Ali kendi kendine gelin güvey olur. Tabi Final yine hayal kırıklığı olur.

Bu filmde de ilk filmde olduğu gibi motosiklet sahneleri mevcut. Ancak ilk filmdeki kadar çok değil. Yinede aksiyonun her dozu kullanılmış. Hikaye ilk filmde olduğu gibi basit. Ancak o kadar çok hikayeyi karıştırmışlar ki neyin nereden çıkacağını pek anlamıyorsunuz.

Özetlemek gerekirse ilkini izlemiş kişi ikincisini de keyifle izleyebilir. Bence eğlenceli vakit geçirmek için izlenebilir. Eğer uzun gelirse dans sahnelerini es geçersiniz olur biter. Ama bence onları izlemekte ayrı bir keyif.

Yönetmen: Sanjay Gadhvi

Senaryo: Vijay Krishna AcharyaAditya Chopra

Oyuncular:

Abhishek Bachchan
A.C.P. Jai Dixit
Uday Chopra
Ali Akbar Fateh Khan
Hrithik Roshan
Aryan Singh / Mr. A
Aishwarya Rai Bachchan
Sunehri
Bipasha Basu
A.C.P. Sonali Bose / Monali Bose
Rimi Sen
Sweety J. Dixit

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: