Dhoom

Geçtiğimiz günlerde Ameriken sinemalarında üçüncüsünün vizyona girdiğini gördüğüm Dhoom izlemek için baya bir merak uyandırdı bende. Üçüncü film çekilmiş ve Amerikada gösteriliyordu. Demek ki fena film değildi. Gerçi oralarda her zevke göre sinema salonu bulmak kolay o da başka bir konu.

Dhoom bir polisiye. Aksiyon sahneleri bol, kovalamacası yüksek. Çok iyi bir hikayeye ve kurguya sahip olmasa da danslarıyla yine filmin tamamına yakınını kaplamakta. Bundan şikayetçi değilim elbet. Karşımızda yine oldukça eğlenceli bir film var.

Günün birinde motosikletli bir çete soygun yapmaya başlar. Bu soygunlar oldukça planlı bir şekilde akıllıca yapılmaktadır. Motosikletli çete bu işi polis teşkilatıyla dalga geçer gibi yapmaya başlayınca bıçkın polis komiseri Jai Dixit görevi üzerine alır ve araştırmalara başlar.

İşin içinde motosiklet olunca önce baktığı yerler arasında şehrin en iyi motosiklet kullananları vardır. Bunlardan biri de Ali Akbar Fateh Khan adında yoksul motosiklet tamircisidir. Jai Dixit’in güzel karısı Sweety ile de tesadüfen tanışmıştır. Bu durumu fırsat bilen Jai Dixit Ali Akbar’ın üzerine çok yüklenir. Tabi bunun sonunda Ali’nin o ekipten biri olmadığını anlar ama motosikletli hırsızlar gibi düşünmek için Ali’yi kendisine yardım etmesi için zorlar.

Jai Dixit ile Ali bir olarak bu hırsızların peşine düşer. Tabi onun içinde oyunun da içine düşerler. asıl hikaye hırsızlar mı daha zekidir yoksa bizim polisler mi? Film boyunca bunu izleriz. Tabi buna ek olarak güzel kızlara da bize eşlik eder. Ali’nin kızlara yaklaşımı oldukça eğlenceli ve komikti. Sheena’nın Ali’ye yaklaşımının altından bir şey çıkacağını düşünüyordum yanılmadımda.

Film oldukça eğlenceli. Aksiyon sahnelerinin bir çoğunu fazla abartı buldum ama söz konusu Hint filmi olunca pek fazla kafaya takmıyorsunuz. Hatta hayretler içinde izlemek bile ayrı zevk. Hele tır üzerindeki dövüş sahnesi tam bir efsane.

Özetlemek gerekirse oldukça eğlenceli bir film Dhoom. Polisiye ve macera olarak tatmin etmese de komedi olarak iyi. tabi biraz da Hint filmi seviyor olmanız lazım. Meraklısına tavsiye ederim.

Yönetmen: 

Senaryo: 

Oyuncular:

ACP Jai Dixit
Ali Akbar Fateh Khan
Kabir
Sheena
Mrs. Sweety Dixit
Shekhar

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0422091/

http://www1.yashrajfilms.com/microsites/dhoom/dhoommicro/microflash.htm

Yorumlar

“Dhoom” için bir yanıt

  1. […] filmin ilk ikisini izledikten sonra bu filmi izleyim derim. Eminim ki siz de benim gibi ilk iki (1-2) filmden daha çok zevk alacaksınız. Dhoom 3 bence serinin ev zayıf filmi. Ancak müzik ve […]

Siz ne düşünüyorsunuz?