Diario de una ninfómana – Diary of a Sex Addict

Film hakkında anlatılan yazılan çizilenleri duymuşsunuzdur. Bir çok ülkede yasaklanmış, afişlerine sansür konmuş falan. Evet doğrudur olabilir ama bana tepkiler biraz fazla gibi geldi.

Film Valerie Tasso‘nun aynı adlı romanından uyarlanmış. Aslında bu romandan çok otobiyografik bir kitap çünkü yazılan ve çizilenler yazarın başından geçen olaylar. Zaten yaz dönemlerinde erotik film izlemeye alışkın sinema sever için aslında pekte umduklarını bulabilecekleri bir film değil. Eski dönem erotik filmlerle karşılaştırdığınızda biraz sönük kalıyor. Tabi bu sönüklük şehvet uyandırma açısından…

Film alsında bir hastalığın çerçevesinde gelişiyor. Tabi aşırı bağımlılıkları hastalık olarak değerlendirdiğimiz için bu böyle adlandırılmış. Ana karakterimiz ise bir nemfoman yani seks delisi. Tabi bu hastalık kadının başına istemediği şeyler açıyor. Bu evrede arkadaşlık, dostluk ve aile üzerine hani bazende burnumuzun dikine yada sadece iç güdülerimizi dinlersek başımızın nasıl belaya gireceğine tanık oluyor.

Val’ın başından geçen bunlar. Genç, güzel, başarılı, yönetici konumunda bir işe sahip. Ancak bu tutkuları yüzünden işten ayrılır. Daha sonra onun bu hastalığına sürekli beraber olduğu erkek arkadaşı da dayanamaz ve onu terk eder. Sadece şehre geldiğinde görüştükleri, Hasan ile de aynı zamanda iyi dostturlar. Val bir iş görüşmesinde tanıştığı adama aşık olur. Adam çok zengindir ve ona önem vermektedir.

Val onun yanında seks dürtülerini kontrol etmiş, ona aşık olmuştur. Ancak güzel rüya adamın gerçek yüzünü göstermesi ile ortaya çıkar. Kedini onun elinden zor kurtarır ve toparlandığı anda yeni bir iş bulur. Bu yeni iş ise kalbur üstü insanların gittiği bir genel evde fahişeliktir. Val için öncelikle her şey çok güzeldir. Ama sonra gelişen olaylar, bu mesleği de bırakmasına sebep olur. Val insanları daha iyi anlamış ve dönüp dolaşacağı kişilerin dostları olacağını öğrenmiştir.

Hani anlatım biraz nasıl derler sinema sitesi vari oldu ama hikayenin özeti budur. Hızlı başlayıp yavaş yavaş erotizmden uzaklaşan bir film…

Yönetmen :Christian Molina
Senarisler: Cuca Canals (uyarlama) Valérie Tasso (kitap)

Oyuncular

Belén Fabra … Valére
Leonardo Sbaraglia … Jaime
Llum Barrera … Sonia
Geraldine Chaplin … Abuela de Valére
Ángela Molina … Cristina
Pedro Gutiérrez … Hassan

Linkler:
www.diarioninfomana.com/
http://www.imdb.com/title/tt1111890/


Yayımlandı

kategorisi

, , ,

yazarı:

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?