Dirty Girl

Vakit geçirmek için ne izlesem diye kıvranırken çok ta kafaya takılmayacak öyle eğlencelik bir film arayışıma ‘nın 2010 yapımı Dirty Girl’ü çözüm buldu. Film eğlendiren, eğlendirirken de düşündüren bir film. Tabi bizim düşünme yaşımız biraz geçtiği için karşımızda eğlencelik bir ergen filmi yer alıyor.

Filmde ‘i görmek ise benim için ayrı bir heyecan oldu. Filmi izlememe anlam kattı diyebilirim. Çok oyunculuk gerektiren bir karakter değildi zaten sadece onu görmek bile yetti. Hatta bir puan da fazla verebilirim bu sebepten dolayı filme. Gerçi ben puanlama yapmıyorum.

Film oldukça klasik bir konuyu işliyor. Aslında özünde de aile ve aile bağları var. Aynı zamanda çocuklarınızı çok sıkmayın mesajı verirken, onları analı babalı büyütün mesajı da veriyor. Yani bol mesajlı film var karşımızda yani anlayana.

Danielle ( canlandırıyor, kendisini nereden tanıyorum derken Killer Joe karşıma çıktı) annesi Sue-Ann ile beraber yaşamaktadır. Sue-Ann kızı ile arkadaş olmaya çalışan başarısız bir annedir. Kızı onun bir moron olduğunu düşünür ve kendisi onun gibi olmak istememektedir. Sue-Ann lisede beraber olduğu birinden hamile kalmış ve Danielle’i doğurmuştur. Ancak Danielle’e babası hakkında bir şey söylememiştir. Danielle ise babasını merak etmektedir.

Başı boş Danielle umarsızca takılarak istediğini elde etmektedir. Tabi hikayenin seksenlerde geçtiğini düşünürsek bu onu oldukça hafif ve edepsiz yapmaktadır. Bir gün yaptıklarından dolayı ceza alarak yavaş öğrenenlerin bulunduğu sınıfa gönderilir. Burada kendisi gibi dışlanmış olan Clarke ile tanışır. Clarke okulda eş cinsel olarak tanınmaktadır. Cinsellik dersinde Clarke ve Danielle partner olmak zorunda kalırlar. Kendilerine verilen un paketinden bir çocuk yapacaklardır ve onun anne babası rolünü oynayacaklardır. Başta Danielle bu işe yaklaşmaz ama daha sonra sınıftan kurtulmak için çalışmaya başlar.

Gel gitler arasında Clarke ve Danielle yakın arkadaş olur. Bir kaç kez Clarke, Danielle’ye yaklaşmaya çalışır ama buna muvaffak olamaz. Doktorlar onu yüzde elli eş cinsel olarak görmektedir. Sue-Ann bir başkasıyla evlenmek istediğince Danielle kıyameti koparır ve bir hafta sonu evde bırakılır. Bu esnada Clarke ile birlikte evde vakit geçirirler ve annesinin eski resimlerinden ve okul günlüklerinden babasının kim olduğunu bulurlar. Danielle, Clarke’i ayartarak kendisini babasının yanına götürmesini ister. Clarke bunu kabul etmez ancak eve gittiğinde işler yolunda değildir.

Ailesi onun çıplak erkek resimlerini bulmuştur ve babası kıyameti koparmıştır. Onu askeri okula göndermekten bahseder. Zaten Clarke durumundan ötürü babasından şiddette görmektedir. Bu tartışmadan sonra Clarke babasının arabasını çalar ve Danielle ile yola koyulurlar. Hikaye bu şekilde bir yol hikayesine döner.

Tabi Clarke ve Danielle daha yakınlaşırlar ve iyi bir arkadaş olurlar. Taki Clarke’ın babası onları bulana kadar. Danielle, Clarke sayesinde yoluna devam eder ama Clarke yakalanmıştır. Danielle babasının evine vardığında ise karşısına çıkan Sue-Ann olur ve onu vazgeçmesi için uyarır. Çünkü babasının kendisinden haberi yoktur. Danielle kaçar ve babası ile konuşur, ancak babası ona bir yabancıdır ve yanında kalmasını istemez. Danielle boynu bükük eve döner. En yakın arkadaşı Clarke’da askeri okula gönderilmiştir.

Film biri tutucu, diğeri ise serbest iki ailenin resmini çekiyor. Aslında ne olursa olsun ikisinin de iyi olmadığının. Oyunculuklar çok iyiydi diyemeyeceğim ama filmi götürmüştü. Eğlenceli bir film Dirty Girl ama izlenmesi çokta gerekli bir film değil.

Yönetmen – Senaryo: 

Oyuncular:

Clarke
Danielle
Brad
Mr. Potter
Tonya
Sue-Ann

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1107319/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?