Disco Ormene – Parti Solucanları

Nasıl anlatsam aslında pekte özelliği olmayan bir animasyon Disco Ormere. Danimarka, Almanya ortak yapımı. Tabi Amerikan animasyonlarına alışmışken bu animasyon biraz daha yavan geliyor. Hikaye aklına koyduğunu yapmakla ilgili. Gerçeği söylemek gerekirse çocuklar için. Ama bizim ruhumuz çocuk değil mi?

Solucanlar bütün böcekler tarafından itilmiş bir ırktır. Öyle ki sabah akşam toprak yemekten başka bir şey yapmazlar. Tek faydaları oltada balığa yem olmaktır. Temel olarak herkesin kanısı budur. Ancak Bjarne ve arkadaşları bu konuda çığır açacaklardır.

Bjarne yeni mezun işe yeni başlamış devlet memuru statüsünde rutin yaşayan bir solucandır. Aslında o hep hayalleri ile yaşar ama toplum onun hayallerini anlayacak seviyede değildir. Ona en büyük baskıyı da annesi yapar. Bir gün babasının eski notlarını karıştırırken içinde bir plak bulur. Bu bir disko plağıdır ve kendini müziğe kaptırır. O andan itibaren tek düşüncesi, disko sanatçısı olmak olur.

Önce bir grup toplar kendine ve provalara başlarlar. Amaçları televizyondaki müzik yarışmasına katılmaktır. Bjarne ve arkadaşlarının tarzları çok farklıdır. Tabi bir solucan için diğer türlerin arasında yer edinmek çok zordur. Ancak bu yolda her ne kadar hayal kırıklıkları yaşasalar da pes etmeyeceklerdir. Her ne kadar yarışmayı kazanamasalar da solucanların adını ve farklı olduklarını her yerde duyuracaklardır…

Yönetmen: Thomas Borch Nielsen

Senaryo: Morten Dragsted

Seslendirenler:


Peter Frödin Bjarne (voice)

Trine Dyrholm Gloria (voice)

Lars Hjortshøj Niller (voice)

Troels Lyby Jimmy (voice)

Linkler

http://www.imdb.com/title/tt1087841/

http://beyazperde.mynet.com/film/4652/Parti-Solucanlari

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: