Dönüşememek

Yarım saat oldu. Muhtemelen yarım saat. Belki de daha fazla olmuş olabilir. Saati bilmiyorum haliyle kipirdayamadigimdan bakamıyorum da. Eğer buradan kurtulursam tam karşıma bir saat koyacağım, tam tavana. Kim ne derse desin. Bir saati geçmedi bundan eminim ezan sesini duymadım henüz. Duysam belki… Bir saniye… Duyma yetim yerinde mi benim. Dakikalardır düşüncelerim dışarıdan gelen sesleri tıkadı. Eğer beynimi durdurabilirsem…

Siz yokken bağırmayı denedim. Aslına bakarsanız bağırmayı pek beceremem. Çığlık atsam pek erkeksi olmaz, bağırsam bir anirmadan öteye gitmez. Kendime ikinci bir not dusmeliyim. Bağırma provaları yapılacak ve en güzel bağırma şekli bulunacak. Bağırmak demiştim. Bunu denedim. Bir çok kez Ancak hiç bir ses alamadım karşılığında. Ya kimse beni sallamadı ya da ben sesimi duyuramadim. Içinde bulunduğum hali göz önüne alırsak ger ikisi de olabilir. Sonuç olarak bu girisimim sonuçsuz kaldı.

Of… Deli olacağım. Aman Allah’ım kurtar beni. N’olursun. İyi bir adam olacağım.

Lanet olsun. Sanırım, kendi yerinde boğulan tek insan olarak tarihte yerimi alacağım. Ter artık kulaklarımdan içeri girmeye başladı. Başımın yastıkta olduğunu söylersem vücudumun halini siz düşünün. Lanet olsun. Bu kadar su nerden çıkıyor. Hadi hadi, parmağım ufak bir hareket etse… Hadi, Hadi oğlum hadi… Siktir… Siktir… Siktir. Fuck… Fuck… Fuck… Ssibal… Ssibal… Ssibal.

Allah’ım oruçluyum, tövbe tövbe… Tövbe tövbe… Allah’ım affet, Allah’ım affet…

Siktir. Olucem burada. Tuzlu suyun içinde kokmam da yavaşlar. Geçi bu terin pis kokusu yayılır etrafa. Kim bulacak acaba beni. Muhtemelen ev sahibi. Kira odemeyince damlayacaktir. Zaten telefonun şarjı da dayanmaz çok fazla.

Sakin olmalıyım. Muhtemelen bir rüyanın, Çok kök bir kabusun ortasındayım. Karabasan olma ihtimalini degerlendirmis miydim? Her neyse. Hareket edemiyorum. Bir süredir. Süre tam olarak belli değil. Gerçi bana saatler geçmiş gibi geliyor ama henüz bir dakika bile geçmemiş olabilir. Eğer bir ruyadaysam muhtemelen bir kaç saniye geçti yada geçmedi. En iyisi sakın bir şekilde beklemek.

O neydi? Biri mi var orada. Sanki birinin geçtiğini hissettim. Merhaba, kimse var mı? Ses yok. Sanırım hayal gördüm. Bu halde algı sorunu yaşamam gayet olağan. Son bir çırpınış, Ha olur mu? Yok yorulmadım alemi yok. Içinde bulunduğum durumun ne açıklaması olabilir? Düşün, düşün… Ölmüş olabilir miyim? Ölmek denen şey bu mu? Ya da felç geçirdim hiç bir yerimi hareket ettiremiyorum. Of lanet olsun ya…

One comment

  1. Pingback: Dönüşüm üzerine önsöz gibi bi'şi - Kişisel Depresyon Anları

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: