Drillbit Taylor

Bizim gibi yetişkinler için gereksiz bir film. Filmin sinemada gösterime girdiğini hatırlıyorum. Bence sinemaya layık olmayan ev sineması ayarında hatta bu ayardan da düşük bir film…

Filmi aklımda yerden yere vurmaya başlar başlamaz aslında aklımdan biraz da gaddar davrandığım fikri geçti. Film aslında yeni ergenler için biçilmiş kaftan. Zaten, filmin konusu da tam bu… Ryan, Wade liseye yen başlayacaklardır. Lise onlar için yeni bir kapı demektir. Hayallerini kurdukları kızlara burada yaklaşabileceklerdir. Ancak bunun için okulun ilk gününde sağlam bir giriş yapmaları lazımdır.

Her şey güzeldir, Ryan, Wade iyi bir giriş yaparlar tek sorun giydikleri aynı gömlektir. Bu arada okulun sümsük öğrencisi Emmit’in okulun azılı öğrencisi Filkins tarafından hırpalanmasına tanık olurlar. İlk güne havalı başlayacaklar ya iki arkadaş, Filkins’e kafa tutarlar. Tabi bu yanlış bir seçimdir. Bu daha sonra üçlünün tam anlamıyla kabusu olur.

Filkins bu üçlüyü her gördüğü yerde, hırpalamaya başlar. Tabi yapacakları ispat edecekleri bir şeyde yoktur. Üç kafadar bu sorundan kurtulmak için koruma tutma kararı alırlar. Ancak koruma fiyatları çok yüksektir. Sonunda aradıkları ucuz korumayı bulurlar. Bu Drillbit Taylor’dur. Onlar koruma tuttuklarını sanırlar ama tuttukları adam işsiz bir dolandırıcıdan başkası değildir.

Çocuklar koruma beklerken, başlarına gelmedik şey kalmaz. Bu arada Drillbit Taylor çocukların rehber öğretmeni kılığına girer kendine bir yer bile edinir. Tabi geçmişi kendisini bırakmaz ve tüm foyası ortaya çıkar. Tabi çocuklarda işi anlayınca işler iyice karışır. Bu arada üç arkadaşın, Filkins ile araları daha kötü olur. Ancak yaşadıkları, onlara bir ders verir ve Filkins ile yüzleşirler.

Çocuk filmi olarak eğlenceli, yetişkin filmi olarak ta kısmen eğlenceli diyebilirim. Güldürmüyor da düşündürmüyor da. Ancak animasyon tercih ederim…

Yönetmen: Steven Brill

Senaryo:

John Hughes
Kristofor Brown
Seth Rogen

Oyuncular:

Nate Hartley Wade

Troy Gentile Ryan

Ian Roberts Jim
Owen Wilson Drillbit Taylor

Casey Boersma Chuck

Dylan Boersma Nick

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0817538/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?