Echo

Efendim filmin afişine aldanım filmden bir umut beklemiyoruz. Her ne kadar koca harflerle The Ring ve TheGrudge executive procuders yazsa da biliyoruz ki bu filmler Japon filmi. Tabi Echo bir Japon filmi değil. Yani çakma film yapımcılarından çakma bir film karşımızda.

Bu film de sanıyorum uyarlama. Uyarlama değilse eğer şu konuya yakın hatta bire bir bir film seyrettiğimi belirtmem lazım.Film sıradan bir hikaye ile sıradan bir korku filminin ötesine geçemiyor…

Bobby Reynolds, geçmişte işlediği bir suç yüzünden hapse girmiştir. şartlı tahliye ile salınır. Annesinin önceden New York’ta yalnız olarak yaşadığı daireye yerleşir. Annesi bir kaç hafta önce ölmüştür.Bobby eski bir suçlu olduğu için kimse onunla muhattap olmak istemez. Bir süre sonra kendisi gibi bir suçlu olan birinin sahibi olduğu Houston Auto Repair adlı bir araba tamircisinde iş bulmuştur ve sıradan bir yaşam sürdürmeye başlar. Önceki hayatından sadece ona Alyssa adlı eski sevgilisi onunla görüşür.

Bobby bir süre sonra yan daireden sesler duymaya başlar. Şiddete uğrayan bir çocuk ve kadın ondan yardım ister. Bobby öncelikle bu olana aldırmaz ama bir süre sonra dayanamaz. Polise haber verir. Polis gelir ve yan daireye bakar acnak daire boştur. Bobby artan bu olaylar karşısında delirmediğini ve aslında bu olayın başka bir boyutta yaşandığını öğrenir. Üstüne üstlük kendisi ve çevresindekiler de şiddete uğramaktadır. Konuyu araştırır ve çözer…

Çokta sarsmayan sıradan bir film… Yani izlesekte olur izlemesekte olur dedirten korku ile alakası olmayan ama korku türünde bir film.

Yönetmen: Yam Laranas

Oyuncular:


Hrant Alianak Max
Jamie Bloch Carly
Jesse Bradford Bobby

Iza Calzado Gina

Brendan Carmody Üniversite öğrencisi
Kevin Durand Walter
Jayne Eastwood Lucille Jiminez

Bathsheba Garnett Yaşlı Rus kadın

Marvin Hinz Dedektif

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0897347/

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Echo_%282008_film%29

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?