Eskilerden Kimler Kaldı: Pilli Bebek

Yine eskilerden bir grup. Pilli Bebek köklü bir grup olmasına rağmen şu zamana kadar iki albüm yapabilmiş. “Pilli Bebek” deyince aklıma ilk “siyah beyaz” geliyor.

http://www.pillibebek.com.tr/
Pilli Bebek 1993’de Ankara’da kuruldu. 1990′ ların sonlarına yaklaşıldığında, ortaya çıkan şarkılarını bir albümde toplamaya karar vererek stüdyo çalışmalarına başladı. Grubun ilk albümü “Uyandırmadan” Turgut Berkes yönetiminde 1998-1999 yıllarında kaydedildi. Bir yandan sahne ve konser programları devam ederken, öte yandan ilk albümünde yayımlanması Pilli Bebek dinleyicilerinin sayısının artmasını sağladı. Grup, yeni albümü “Olsun” la, yeni bir rock anlayışını benimsiyor ve Türkiye’nin henüz oluşmakta olan müziğine, gelecekte de değerlendirilebilir müzikal açılımlarını, özenli bir Türkçeyle sunuyor.

Bugüne farklı oluşumlarla gelen Pilli Bebek’ in kadrosu, gitar ve vokalde Cem Kısmet, bas ve geri vokalde Cudi Genç, gitar ve synthlerde Ozan Erkan, davul ve geri vokalde Burak Yavaş ‘dan oluşmakta. Grubun ikinci albümünün prodüktörlüğünü Cem Kısmet ve Uğur Memiş üstlenmiş.

Pilli Bebek başarıyı, “tasarlanmış olanla hayata geçirilenin örtüşmesi” olarak tanımlıyor.

Lİnkler
www.pillibebek.com.tr

http://www.anatolianrock.com/Pilli_Bebek/


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?